Süt Soğutma Tankı – Süt Tankları

Süt soğutma tankı, sağım sonrası süt içindeki yararlı bakteri ve besin değerlerini koruması için kullanılan süt deposudur.

Sütün içinde bulunan besin değerini ve aynı zamanda yararlı bakterileri koruması için süt soğutma tankı gereklidir. Süt soğutma tankı sütün yapısını ve kalitesini aynen korur.

Süt Soğutma Tankı Çeşitleri:

Süt tankları çift cidarlı paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Üzerinde elektronik soğutma sistemleri ve süt karıştırma sistemlerini kontrol edebilen panolar mevcuttur. Süt soğutma tankları hacim olarak değişik boyutlarda standart olarak üretilmektedir. İstediğiniz boyut ve hacimde herhangi bir firmanın üretmiş olduğu tankı seçip alabilirsiniz.

Ancak süt soğutma tankı alırken bazı kurallara dikkat etmekte fayda vardır. Süt tankı yerleştireceğiniz yere ve süt kapasitenize göre soğutma tankı seçmelisiniz. Bu konu ile ilgili faydalanabileceğiniz birkaç ipucu vermemizde fayda vardır.

Süt soğutma tankı işlev bakımından ikiye ayrılır.

1- Otomatik kapalı devre süt soğutma tankı: Bu tür süt soğutma tankları piyasada en çok tutulanıdır. İç temizliği ve yıkanması otomatik olarak makine tarafından el değmeden yapılmaktadır. Süt üreticisi için bu çok büyük avantajdır.

2- Manuel açık sistem süt sağım tankı: Bu tür süt soğutma tanklarının temizliği manuel olarak yapılmaktadır. Pek kullanışlı olmadığı bilinmektedir. Avantajı ucuz olmasıdır.

Süt tankı şekil bakımından kullanım şekli, konacağı yerin boyutuna göre de ikiye ayrılmaktadır.

1- Dikey Süt Soğutma Tankı: Süt soğutma tankını yerleştireceğiniz yerin boyutuna ve şekline göre dikey süt soğutma tankı kullanabilirsiniz. Dikey süt soğutma tankı işletmenizin kapasitesine göre değişik hacimlerde alabilirsiniz.

2- Yatay Süt Soğutma Tankı: İşletmenizdeki süt soğutma tankı yerine ve şekline göre yatay süt soğutma tankı alabilirsiniz. Piyasada en çok tercih edilende yatay süt soğutma tankıdır. Yatay süt soğutma tankını da işletmenizin kapasitesine göre istediğiniz hacimde alabilirsiniz.

Ayrıca süt nakil araçlarında bulunan süt tankları sistem olarak, süt soğutma tankları ile aynıdır.

Süt Soğutma Tankı Faydası:

Süt soğutma tankında saklanan sütler daha yüksek fiyattan satılır. Çünkü süt soğutma tankında saklanan sütler tazeliğini ve besin değerlerini koruduğu için insanların daha sağlıklı beslenmelerini sağlar. Sütün tazeliğini koruduğu gibi bozulmasını da önlemiş olursunuz.

Süt soğutma tankı bir süt işletmesinde bulunması gereklidir. Hem ekonomik olarak hem de üretilen sütün uzun zaman süt işletmesinde bozulmadan beklemesi bakımından önemlidir.


Yorumlar

 1. mustafa çakmak dedi ki:

  manuel açık sistem süt sogutma tankı fiyatlarını ögrenmek istiyorum

 2. Hasan ÇELİK dedi ki:

  hocam iyi akşamlar 500 litrelik bir soğutma tankının fiyatı nedir acaba?

 3. erdoğan işeri dedi ki:

  Merhaba hocam Çanakkale’de 250 başlık keçi çiftliği kurduk. Otomatik süt sağım üniteleri ve soğuk hava tankları çok pahalı bize önerebileceğiniz bir firma varmı. İlgilenirseniz seviniriz. iseri_2003@hotmail.com

 4. admin dedi ki:

  Sayın Erdoğan İşeri,
  Burdan firma önermek olmaz. Ancak ülkemizde bu tür firmalar yakınınızda İzmir ve Bursa’da yoğunlaşmış durumdalar. İyi bir araştırma ile ucuz demeyelimde size uygun fiyattan bulabilirsiniz. Size bir ipucu yakında devlet Tarım ve Hayvancılık kırsal kalkınma hibelerini açıklayacak. Süt sağım ünitesi ve soğutma tankı bu hibe kapsamındadır. Birini % 50 devlet hibeli alabilirsiniz.

 5. Süt Soğutma Tankı dedi ki:

  Merhabalar,
  Biz (Çavuşoğulları) 90’lı yıllardan bu yana Karatay Soğutma ile çalışıyoruz. Site yöneticisinin dediği gibi İzmir ve Bursa’da yoğunlaşmış da olsalar biz tercihimizi bu yönde kullandık. Yine site yöneticisinin dediği gibi ezbere iş, firma ve fiyat olmuyor. Şirkete ulaşırsanız ve yapmak istediklerinizi anlatırsanız size kurulabilecek sistem hakkında bilgi verip fiyatını da ona göre çıkarıyorlar.
  a4225920@jnxjn.com

 6. bilal ince dedi ki:

  slm hocam bir sorum olacaktı bizde 100 büyük baş hayvan süt çiftliğini kuruyoruz şimdi bize süt sağım ünitesi lazım 8 ineği birden sağma makinası ve 3 tonluk otomatik soğutma tankı fiyatını ala bilirmiyim bir mahsuru yoksa en önemlisi yujarda fotraftada gördum otomatik soğutma tankn fıyatı nedır cvp verirseniz sevınırım saygılarımla

 7. aydın karataş dedi ki:

  slm. ben 5 tonluk ve3 tonluk süt soğutma tankaların fiyatlarını öğrenmek istiyorum.hemen cevap vereceğinizi umarak teşekkür ediyorum..

 8. cemal cesur dedi ki:

  500 -1000 lt arasi sut sogutma tanki fiyatilarini gonderebilirmisiniz. tesekurler.

 9. kemal özenir dedi ki:

  Hasan ÇELİK 500 lt süt tankının komresörünü 2 hp olur ise hem daha iyi soğutur hemde uzun ömrü olur bilginize 6500.ile 7500 gibi firma berrak kimya ADANA.

 10. FATİH BUĞURCU dedi ki:

  elimde 5 tonluk 2, el ama daha içine daha süt işlem görmemiş süt soğutma tankı var çiftlik sahibiyim iflas ettim uygun fiyata satıyorum ilgilenenler varsa 05444298091 bana ulaşabilirler

 11. Cüneyt doğaç dedi ki:

  Bize NETSTAR SOĞUTMA Olarak Her Konuda Danışabilirsiniz.

  İLETİŞİM: 0 342 329 04 40
  Fax: 0 342 329 04 40
  Gsm: 0507 218 13 00
  Yetkili : Cüneyt DOĞAÇ

  Firmamız Süt Tankı İmalatı, Sıfırdan Anahtar Teslimi Mandıra Kurulumu,Soğutma Tankı İmalatı,Sanayii Dolapları İmalatı,Endüstriyel Mutfak Ekipmanları İmalatı,Sıfırdan Anahtar Teslimi Soğuk Hava Deposu Kurulumu,Chiller,Merkezi Sistem Klima Sistemleri Kurulumu Konusunda Deneyimli Personel ve Son Teknoloji Ekipmanlarla Hizmetinizdedir.

  NETSTAR SOĞUTMA Kurulduğu Günden Beri Süregelen Hizmet Kalitesi ve Müşteri Memnuniyeti Özellikleriyle Soğutma – Isıtma Sektöründe Yer Edinmiş Firmalardan Biri Olmuştur.

  NETSTAR SOĞUTMA İleri Teknoloji Kullanarak, Deneyimli Personelleriyle Ürettiği Ürünlerle Müşteri Beklentilerini Karşılayan, Kaliteli, Ekonomik Güvenilir Çevre Dostu Ürünleri Müşterilerine Sunmayı Hedeflemektedir, Sürekli Gelişerek ve Farklılık Yaratarak Sektöründe Büyümeyi Hedefler, Ürettiği Tüm Ürünlerde Deneyimini ve Kalitesini Ön Planda Tutarak İş Ortaklarının ve Müşterilerinin Uzun Vadeli Bağlılığını Hedefler.

 12. mustafa yedipınar dedi ki:

  500 lt ve 1500 lt lik süt sogutma tankı fiyatlarını ve hibe destegi hakkında bilği verirmisiniz…

 13. serdal dedi ki:

  slm mrblar işletmemize 1000 litrelik süt soğutma tankı ihtiyacımız var bu tonluk soğutma tankına hiba desteğinden faydalanabilirmiyiz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
  saygılarımla…

 14. admin dedi ki:

  Sayın Serdal,
  Süt soğutma tankı için % 50 hibe var, zaman geçmedi ise hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Tarım il ve ilçe müdürlükleri ile görüşün.

 15. Hüseyin Hatipoğlu dedi ki:

  Firmamız BERRAK Markalı, 500 litre ile 10.000 litre arası kapasitelerde Süt Soğutma Tankları,depolama ve nakil tankları üretimi yapmaktadır.
  Ürünlerimiz TS EN 13732+A2 ve ISO 9001:2008 Kalite Belgelidir.Her model ayrı ayrı Deney Raporludur.Garanti Belgelerimiz Bakanlık onaylıdır. Üstün kalite ve müşteri memnuniyeti polikalarımız sayesinde Ülkemiz genelinde ürünlerimiz yaygın olarak kullanılmaktadır.

 16. HAKAN CANITEZ dedi ki:

  Sayın hocam ben süt ve süt ürünleri üzerine dükkan açacağım. Sandık tipi özel yapım 300lt süt soğutma dolabına ihtiyacım var.Bana yardımcı olur iseniz sevinirim.Teşekkürler.

 17. ersoy ergül dedi ki:

  500 ile 1000 lt lik soğutma tanklarının fiyatları ne kadar devlet desteği varmı

 18. faysal dedi ki:

  bana 500 veya 750 2.el süt sogutma tangı razım satmak isteyen olursa bana yazabilir

 19. melih dedi ki:

  ben bir süt dükkanı açacam tankı alınca kurulumu nasıl oluyor

 20. ali dedi ki:

  acil 500 litrelik süt tankına ihtiyacımız var satmak isteyen 05435091170 numaradan bana ulaşabilirsiniz .

 21. Faruk dedi ki:

  SÜT VE SÜT İŞLEME TESİSİ OLAN DOSTLAR İSTEDİĞİNİZ SOĞUTMA TANKI SAĞIM MAKİNELERİ YEM KARMA MAKİNELERİ VB. MAKİNELER VE HİBE DESTEKLERİ İÇİN BİZE MAİL ile ULAŞABİLİRSİNİZ.

Paylaş

*