Simental Fiyatları – Simental İnek Fiyatları

Simental fiyatları, yaşına ve süt verimine göre değişiklik göstermektedir. Simental inek fiyatları talebe göre değişiklik gösterebilir.

Besiye alınacak satılık simental dana fiyatları, damızlık olarak kullanılacak simental düve fiyatları arz ve talebe göre değişiklik göstermektedir.

Özellikle devlet tarafından faizsiz hayvancılık kredisi verilmeye başlandıktan sonra simental fiyatları artmaya başlamıştır.

Besi hayvancılığı yapanlara 2 yıl vadeli sıfır faizli kredi verilmeye başlaması ile besiye alınacak simental dana fiyatları biraz olsun artış göstermeye başlamıştır.

Süt hayvancılığı yapmak isteyenlere devletin 7 yıl vadeli faizsiz kredi vermeye başlaması ile simental düve fiyatları ile simental inek fiyatları epey artış göstermiştir. Diğer süt hayvanlarına göre satılık simental inek bulmak zor olduğundan simental inek fiyatları yüksek olmaktadır.

Damızlık büyükbaş süt hayvancılığı yaymak isteyenlerin son zamanlarda artış göstermesi ve bazı büyük kuruluşların bu işe soyunması piyasadaki damızlık hayvan satışlarını da etkilemiştir. İç piyasadan tedarik edilemeyince ithal damızlık hayvanda getirilmeye başlanmıştır.

Simental buzağı dişi ise bir haftalıkken fiyatı 1.100 TL ye alıcı bulabilmektedir.

Simental düve fiyatları da 4.300 TL ila 4.500 TL arasında alıcı bulmaktadır.

Safkan olduğu tesbitli olan yani mavi sertifikası bulunan 7-8 aylık gebe simental düveler 5.500 TL ila 6.000 TL civarında alıcı bulabilmektedir.

Süt verimi iyi olan genç simental inek fiyatları 6.000 TL ila 7.000 TL ortalamasında satılmakta ve alıcı bulmaktadır.

Simental fiyatları ile ilgilenen alıcı ve satıcılar, satılık simental inek, satılık simental dana, satılık simental düve ve satılık simental buzağı var satmak istiyorsanız veya almak istiyorsanız. Aşağıdaki yorum kısmına yazınız, bir gün içerisinde yayınlanacaktır.


Yorumlar

 1. kenan dedi ki:

  Selam ben kars sarikamiştan bana 2 tane dişi buzaği lazim simental saf ırk olmali tel05382726151

 2. halil budak dedi ki:

  buzağılı simental inek almak istiyorum

 3. Rasim dedi ki:

  1,3 Aylık simental buzağı arıyorum Denizli ve çevresinde

 4. Şükrü bicak dedi ki:

  Selam admin 2tane dışı dana var mi elinde acaba msj mi okuyunca aramissiniz 05051006287

 5. TAYFUN dedi ki:

  TAYFUN DEDİKİ 2 ADET DİŞİ SARI ALACA SİMENTAL BUZAĞI ,LAZIMDIR ,FİYAT PEŞİN,İSTEYEN BENİ ARASIN.TELOFONUM 24 SAAT ACIKTIR.05453392496.

Trackbacks

 1. […] bir sığır ırkı olmasından dolayı pazarda ayrı bir yeri olan sığır ırklarından olup, simental fiyatları öbür sığır ırklarına göre […]

Paylaş

*