Satılık Romanov Koyun – Satılık Romanov Fiyatları

Satılık romanov koyun ve satılık romanov kuzu arayan yetiştiriciler, romanov koyunu özellikleri dolayısıyla gittikçe artmaktadır. Koyun yetiştiricileri arasında kuzu makinesi olarak isimlendirilmektedir. Romanov koyunu özellikleri üçüz, dördüz doğum yapması, yılda iki kez gebe kalması ile bilinir. Bundan dolayı kuzu makinesi ismi takılmıştır.

Romanov koyun ırkı Rusya’da geliştirilmiş olup, postunun işlenerek özellikle soğuk kış günlerinde giysi olarak kullanılması “özellikle asker giysisi” için melezleme yöntemi ile geliştirilmiş bir koyun ırkıdır. Bu sebeple Rusya yeni zamana kadar bu koyun ırkının ülke dışına çıkışına izin vermemiştir. 2000 li yılların başından itibaren azda olsa Rusya dışına çıkarılabilir durumdadır.

2012 Hayvancılık Kredisi Faiz oranları ve limitleri Bakanlar Kurulu Kararı ile açıklanarak yürülüğe girmiştir. TIKLAYIN

Romanov koyunu ülkemizde ilk olarak Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinde ülkemizde bulunan koyun ırkları ile melezleme çalışması yapmış, bu çalışmalar halende devam etmektedir. Bu gelişmeleri ancak basından ve internet ortamındaki haberlerden duymakta ve görmekteyiz.

Bilindiği kadarı ile birde, Romanov Koyun Yetiştiricileri Derneği vardır. Bazen dernekten internet ortamına düşen açıklamalara rastlamaktayız.

Romanov koyunu özellikleri gereği çok çabuk üremesi koyun yetiştiricilerinin ilgisini çekmiş, koyun ve kuzu eti için daha fazla koyun üretimi daha fazla kar düşüncesi ile ülkemizde satılık romanov koyun aranması gittikçe artmıştır.

Romanov koyun yetiştirmek için bazı işletme sahipleri romanov koyun ithalatı yaparak, ülkemizde romanov koyun yetiştiriciliği yapmaya başlamışlardır.

Romanov koyunları ülkemizde yaygın şekilde yetiştirilmesi yapılmadığından romanov koyunu fiyatları ve romanov kuzu fiyatları çok afaki fiyatlarla anılmaktadır. Yakın zamanda yetiştirilmesi yaygınlaşırsa romanov fiyatları normal zemine oturacaktır.

Satılık romanov koyun alacaklar veya romanov koyun ile romanov kuzu satacaklar konumuzun yorum bölümüne istek yorumlarınızı yazın satılık romanov koyun ve satılık romanov kuzu için hem alıcı hem de satıcı için yardımcı olalım. Yorumlarınız bir gün içerisinde yayınlanır.


Yorumlar

 1. abdurrahim celikten dedi ki:

  20 adet romanov damizlik koyun var elimizde direk rusyadan gelen koyunlardir yarisi ankara akyurt ta dogmus ve damizlik duruma gelmistir yer problemi olduğundan ağili bosaltacagimizdan satiyoruz ciddi alicilar arasin lutfen koyunlar gerçek romanov şecerelidir disilerin hepsi gebe tamami 85000 tl
  şahane bir ırk gerisi boş alici arkadaşlar akyurt ta gorebilir mail adresim
  abdcelikten@gmail.com

 2. Vladimir Pavlov dedi ki:

  Biz Ukrayna’da Romanov koyun yetiştiriciliği edilmiştir. Işbirliği yapmaya hazırız. Ilgilenen varsa, posta ile bize ulaşın: v.russian @ yandeks.ru

 3. Vladimir Pavlov dedi ki:

  Biz Ukrayna Romanov koyun yetiştiriciliği edilmiştir. Türkiye’den müşterileri ile işbirliği yapmaya istekli. Sen bize ulaşabilirsiniz: v.russian@yandex.ru

 4. tuncay dedi ki:

  Arkadaslar biz 50 adet romanov koyunu almak istiyoruz fiyat verebilir misiniz

 5. murat akın dedi ki:

  arkadaşlar romanov koyunu aramaktayım
  0532 5667682 murat akın

 6. orhan dedi ki:

  50 tane beslemek iistiyorum nasıl bulabilirim bakımı nasıl ve verimi hakkında bilgi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz

Paylaş

*

Copy Protected by Chetan's WP-CopyProtect.