Saanen Keçi Fiyatları – Saanen Çiftlikleri

Saanen keçi fiyatları, ülkemizde kıl keçinin azalmasından ve bazı yerlerde yasaklanmasından sonra artış göstermiştir. Keçi ülkemizde vazgeçilmez hayvanlardandır. Keçi sütü ve süt ürünleri çok arandığından keçi yetiştiriciliğide devam etmektedir.

Saanen çiftlikleri son zamanlarda keçi sütü ihtiyaç duyulduğundan devamlı artış göstermektedir. Dolayısıyla saanen keçi fiyatları da artmaktadır. Özellikle dondurma için keçi sütünün bulunamaması saanen çiftlikleri kurulmasına sebep olmuştur.

Kıl keçisinin doğaya ve ormana zarar verdiği düşünüldüğünden, sadece mera veya kapalı yerlerde beslenebilen keçi ırklarının yetiştirilmesine başlanmıştır. Saanen çiftlikleri bu sebepten dolayı artış göstermiştir.

Saanen keçi ırkı olarak süt verimi yüksektir. Aynı zamanda ikiz ve üçüz doğum oranı yüksek keçi ırklarındandır.

Devlet saanen keçi yetiştiriciliğini teşvik amaçlı 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi vermektedir. Bu nedenle de saanen çiftlikleri artma eylemindedir.

Yukarıda bahsedilen sebeplerden dolayı saanen keçi satışları ve alışları artmıştır. Saanen oğlak aranmaya başlanmıştır.

Satılık saanen keçileri olup, saanen keçi satışı isteyenler veya satılık saanen keçileri almak isteyenler, saanen oğlak almak ve satmak isteyenler kısaca saanen satışı ve alışı yapacaklar yorum kısmına isteklerinizi yazınız bir gün içerisinde yayınlanacaktır.

Saanen keçi fiyatları arz ve talebe göre değişiklik gösterebilir. Fiyatları belirlemek elinizde isteklerinizi yazın. Saanen keçi satışı, saanen oğlak satışı veya alışları içerisinde sizde bulunun.


Yorumlar

 1. murat dedi ki:

  20 adet anaç saanen keçi fiyati ne kadardır acaba bilgi verirseniz sevinirim

 2. ahmet dedi ki:

  ben erzurumdan ahmet bana 100 adet saanen safkan keçi lazım ilgilenenler arasın 0537 591 47 72

 3. SAANEN SİVAS dedi ki:

  7 yıllık ıslah çalışması sonucu ürettiğimiz KALİTELİ damızlık keçilerimizden istediğiniz kadar alabilirsiniz.
  fiyat 500 —-1000 TL ARASIDIR
  YERİMİZ SİVAS TEL NO, 0543 423 12 70

 4. sinan karakaya dedi ki:

  30 adet saanen oğlak veya anaç keçisi almak istiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar ulaşsınlar lütfen .

 5. Mustafa dedi ki:

  140 adet saanen keçisi vardır hepsi doğum yapacaktır ve Doğumu başlamıştır subat sonuna kadar doğumları bitecektir. Keçilerim 1 yaşındadır. 2,5 – 3,5 kg arası süt verimi alabilirsiniz ilerleyen senelerde süt verimi artar. 900 tl arası Pazarlık Payı vardır 05453560417

 6. Mustafa dedi ki:

  140 adet saanen keçisi vardır hepsi doğum yapacaktır ve Doğumu başlamıştır subat sonuna kadar doğumları bitecektir. Keçilerim 1 yaşındadır. 2,5 – 3,5 kg arası süt verimi alabilirsiniz ilerleyen senelerde süt verimi artar. 900 tl arası Pazarlık Payı vardır. 5453560417

 7. mert karaman dedi ki:

  50 adet saanen keçisi almak istiyorum 7 yıllık krediye uygun

 8. mert karaman dedi ki:

  50 adet saanen keçisi almak istiyorum 7 yıllık krediye uygun satan arkadalar bu numaradan ulaşsınlar 0538 043 86 15

Paylaş

*