Saanen Keçi Fiyatları – Saanen Çiftlikleri

Saanen keçi fiyatları, ülkemizde kıl keçinin azalmasından ve bazı yerlerde yasaklanmasından sonra artış göstermiştir. Keçi ülkemizde vazgeçilmez hayvanlardandır. Keçi sütü ve süt ürünleri çok arandığından keçi yetiştiriciliğide devam etmektedir.

Saanen çiftlikleri son zamanlarda keçi sütü ihtiyaç duyulduğundan devamlı artış göstermektedir. Dolayısıyla saanen keçi fiyatları da artmaktadır. Özellikle dondurma için keçi sütünün bulunamaması saanen çiftlikleri kurulmasına sebep olmuştur.

Kıl keçisinin doğaya ve ormana zarar verdiği düşünüldüğünden, sadece mera veya kapalı yerlerde beslenebilen keçi ırklarının yetiştirilmesine başlanmıştır. Saanen çiftlikleri bu sebepten dolayı artış göstermiştir.

Saanen keçi ırkı olarak süt verimi yüksektir. Aynı zamanda ikiz ve üçüz doğum oranı yüksek keçi ırklarındandır.

Devlet saanen keçi yetiştiriciliğini teşvik amaçlı 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi vermektedir. Bu nedenle de saanen çiftlikleri artma eylemindedir.

Yukarıda bahsedilen sebeplerden dolayı saanen keçi satışları ve alışları artmıştır. Saanen oğlak aranmaya başlanmıştır.

Satılık saanen keçileri olup, saanen keçi satışı isteyenler veya satılık saanen keçileri almak isteyenler, saanen oğlak almak ve satmak isteyenler kısaca saanen satışı ve alışı yapacaklar yorum kısmına isteklerinizi yazınız bir gün içerisinde yayınlanacaktır.

Saanen keçi fiyatları arz ve talebe göre değişiklik gösterebilir. Fiyatları belirlemek elinizde isteklerinizi yazın. Saanen keçi satışı, saanen oğlak satışı veya alışları içerisinde sizde bulunun.


Yorumlar

 1. mevlüt dedi ki:

  selamlar bodrum gümüşlükte oturuyorum
  iki adet saanen keçi almak istiyorum 05324138397

 2. mevlüt dedi ki:

  iki adet saanen keçi ılmak istiyorum bodrumda oturuyorum 05324138397

 3. SAANEN KEÇİSİ dedi ki:

  SİVAS TA SAANEN KEÇİ YETİŞTİRİCİLİĞİ YAPIYORUZ BU YIL7. YILIMIZ DAMIZLIK ALMAK İSTEYENLER İRTİBATA GECEBİLİRLER .0543 423 1270

 4. kıvanç dedi ki:

  2 adet dişi sanen keçisi arıyorum Trabzonda oturuyorum 534 204 00 63

 5. Znzn Zbzhz dedi ki:

  20. adett sanen keçsi almak istiyorum şırnak cizre bunun için nelazım 0532 507 21 37

 6. ihsan anılış dedi ki:

  selamün aleyküm sakaryada oturuyorum saanen keçi ve peşinde erkek yavrusu olan keçi almak istiyorum ilgilenenler 0530 311 59 46 no dan ulaşabilir sakarya civarı tercihimdir teşekkürler

 7. kaan dedi ki:

  toplu saanen keçisi almak için araştırma yapmaktayız görüşmek isteyenlerin 533 316 14 74

Paylaş

*

Copy Protected by Chetan's WP-CopyProtect.