Montofon Fiyatları – Satılık İnek Fiyatları

Montofon fiyatları, yaşına ve süt verimine göre değişiklik göstermektedir. Montofon inek fiyatları talebe göre değişiklik gösterebilir.

Besiye alınacak satılık montofon dana fiyatları, damızlık olarak kullanılacak montofon düve fiyatları arz ve talebe göre değişiklik göstermektedir.

Özellikle devlet tarafından faizsiz hayvancılık kredisi verilmeye başlandıktan sonra montofon fiyatları artmaya başlamıştır.

Besi hayvancılığı yapanlara 2 yıl vadeli sıfır faizli kredi verilmeye başlaması ile besiye alınacak montofon dana fiyatları biraz olsun artış göstermeye başlamıştır.

Süt hayvancılığı yapmak isteyenlere devletin 7 yıl vadeli faizsiz kredi vermeye başlaması ile montofon gebe düve satışı ile montofon satılık inek fiyatları epey artış göstermiştir. Diğer süt hayvanlarına göre satılık montofon inek bulmak zor olduğundan montofon inek fiyatları yüksek olmaktadır.

Damızlık büyükbaş süt hayvancılığı yapmak isteyenlerin son zamanlarda artış göstermesi ve bazı büyük kuruluşların bu işe soyunması piyasadaki damızlık hayvan satışlarını da etkilemiştir. İç piyasadan tedarik edilemeyince ithal damızlık hayvanda getirilmeye başlanmıştır.

Satılık montofon buzağı dişi ise bir haftalıkken fiyatı 900 TL ye alıcı bulabilmektedir.

Montofon gebe düve satışı 3.800 TL ila 4.200 TL arasında olmaktadır.

Süt verimi iyi olan genç montofon satılık inek fiyatları 5.000 TL ila 5.500 TL ortalamasında satılmakta ve alıcı bulmaktadır.

Montofon fiyatları ile ilgilenen alıcı ve satıcılar, satılık montofon inek, satılık montofon dana, satılık montofon düve ve satılık montofon buzağı almak, satmak veya gebe düve satışı yapmak istiyorsanız. Aşağıdaki yorum kısmına yazınız, bir gün içerisinde yayınlanacaktır.


Yorumlar

 1. Muhammet Çilingir dedi ki:

  Slmlar ben Batı Trakyadan montofon düve lazımdı nasıl temin edebiliriz…

 2. ferit dedi ki:

  acil olarak 65 adet sertıfıkalı sımental gebe düve satılık gebeliklerı 5 ay fiat pazarlıksız 5000tl ayrıca avustuyadan sütçü ırk simental gebe düve getırıyoruz fiat 2500euro dur irtb. 5558231981

 3. tahsin dedi ki:

  hayırlı günler şahsımıza ait kendi ev hayvanlarımızı satacağız. Montofon cinsi olup 8 veya 12 adet arasında satılacaktır. hemen hemen hepsi de danalarını doğurmuştur ve danaları ile birlikte 4000 tl dir. pazarlık yok rakam son irtibat: 05064878787 tahsin sivas gürün. a c i l. olduğundan rakam budur.

 4. ramazan dedi ki:

  Slm ben nigde bolgesinden mondofon simental 10adet disi dana 9 11 13 15 aylik alacam bu benim 0530 928 15 09 mumaram irtibata gec

 5. burhyan dedi ki:

  slm ben acil iyi süt verimi olan mondofon ineği arıyorum orhangazide oturmaktayım tel:0534 921 19 06

Trackbacks

 1. […] dolayı süt ve besi hayvanı olarak ülkemizde yetiştirilmektedir. Türkiye pazarında montofon fiyatlarıda oldukça iyidir ve […]

Paylaş

*