Koyun Fiyatları – Kuzu Fiyatları

Koyun fiyatları, koyun ırklarına koyunun gebe olmasına ve cinsine göre değişebilir. Ülkemizde yerli koyun ırklarının değişik fiyatları oluşabilir.

Ülkemizdeki yerli koyun ırklarının verim özelliklerine göre fiyatlandırılması söz konusu olabilir. Bu durum yabancı koyun ırkları içinde geçerlidir.

2012 Hayvancılık kredisi faiz oranları ve limitleri Bakanlar Kurulu Kararı ile açıklanmıştır. TIKLAYIN

Kuzu satışı ülkemizde yoğun olarak yapılmaktadır. Kuzu fiyatları kuzu besiciliği bakımından önemlidir. Kuzu fiyatları ülkemizde koyun ırkına göre değişiklik gösterir. Besiye iyi gelecek ırklarda kuzu fiyatları yüksek olabilir.

Koyun satışı bölgelerimize ve mevsime göre değişik şekilde olmaktadır. Bazı bölgelerimizde koyun satışı çifti üzerinden pazarlık yapılırken bazı yerlerde de canlı kilosu üzerinden koyun satışı yapılabilmektedir.

Koyun satışı ne şekilde olursa olsun, pazarlıksız olmaz. Pazarlık bizim geçmişimizde bir ananedir. Hatta koyun satışı pazarlığı yapılırken iki üç kişide aracılık yapar. Satış işi bittikten sonra koyun fiyatları hakkında yorumda epey sürer. Kahvede, evde veya toplantılarda koyun satışının pazarlığı konu yapılır. Anadolu’da bu durum hep devam edip gelmiştir.

Ülkemizdeki yabancı koyunlarda da satış için fiyat oluşturulmaya başlanmıştır. Romanov koyun fiyatları, merinos koyun fiyatları ve charollais koyun fiyatları olarak pazarda rakamlar oluşmaya başlamıştır.

Romanov koyun fiyatları ile charollais koyun fiyatları merinos koyun fiyatlarına göre daha dar bir ortamda şekillenmektedir. Romanov koyunu ile charollais koyunu sınırlı yerlerde sınırlı şekilde yetiştirilmektedir.

Merinos koyunu uzunca yıllardan beri ülkemizde vardır. Onun için merinos fiyatları yaygın bir bölgede bilinmektedir.

HER IRK KOYUN ALACAK VE SATACAKLAR İSTEĞİNİZİ YORUMLARA YAZABİLİRSİNİZ.

Damızlık koyun satışı, kuzulu koyun satışı, romanov koyunu satış yapmak veya bu koyunlardan almak isteyenler, isteğinizi yorum olarak yazın alım ve satımınızda kolaylıklar sağlayalım. İstek yorumlarınız bir gün içerisinde yayınlanacaktır.

Koyun fiyatları sizin yorumlarınızla şekillendiği gibi, bölgelerimizdeki koyun fiyatları ile ilgili haber alabilirsiniz. İstediğiniz bütün koyun ırklarından almak ve satmak için yorum yazabilirsiniz.


Yorumlar

 1. Faruk Yüce dedi ki:

  Yüzde 100 safkan Romanov Kuzular satılıktır.Ocak 2012 de Yurtdışından ithal ettiğim koyunların 2. kuzularıdır. Hepsi Yüzde 100 safkan Romanov. Sertifika ve pedigrileri vardır. Kuzular En az 2.5-3 ay süt emdikten sonra kuzu yemine alıştırılmış ve bütün aşıları yapılmış şekilde verilecektir. Şu an kuzular iki haftalıktır.
  Çiftliğimdeki koyunlar çoğunluğu ikiz, üçüz, dördüz doğurdu.Bir tanesi de altız doğurdu. Doğum ortalaması 2.7 Hepsi genç hayvanlar ilk doğumlarını burda yaptılar. Daha sonraki doğumlarda daha çok verim bekliyorum. Lütfen hayvanlarımı internette satılan melez romanovlarla karıştırmayın. Bu hayvanlar için 9 ülke dolaştım bunlardan daha iyisini getirene tüm hayvanlarımı bedava veririm.
  Yazdıklarımın haricinde bir şey çıkması durumunda çiftliğimizi görmeye gelen herkesin yol masrafını karşılarım. Ayrıca kuzularımızı alan herkese 7 gün 24 saat teknik destek veririm ve ileride hayvanlarda kan yakınlığı olmaması için yapılması gerekli olan koç değişimleri tarafımdan ücretsiz yapılır. (Koçlarınızda herhangi bir hastalık veya sakatlık olmaması koşuluyla)
  Sormak istediklerinizi telefonla cevap veririm. Resim ve video isterseniz e-mail den gönderebilirim. Herkese hayırlı işler bol kazançlar diliyorum. Fiyat : 1750 tl ( 3 aylık kuzu fiyatı 1 adet için) iletişim Cep : 05319359476 Ev : 03326630128 E-mail : romanov@hotmail.com.tr

 2. mustafa özan dedi ki:

  ismim mustafa özan merhaba ben canırı ılgazdan yazıyorum koyun yetiştirme istiyorum nasıl yardımcı olursunuz en az kac taneyle başlamak gereır. bu ırk ılgaz için uygunmudur bızde raın 1400 dur

 3. onur aladağ dedi ki:

  selam koyun satıyıyorum 15 tane taneen 450 tel no 05398211622

 4. abdullahsevk dedi ki:

  merabalar biz ardahan da koyun yetiştiriciliği yapıyoruz mor koyun hayvanlarımızı satmak istiyoruz ilgilenirmisiniz 5348511731

 5. coskun kara dedi ki:

  selamaleykum ben romanov koyunu hakkında bılgı almak be romanov koyunu yetıştirmek istiyorum yardımcı olurmusunuz

 6. osaman öğüt dedi ki:

  23 koyunum satılık tane başı 450tl dir
  tel 05356440626

 7. Ahmet Avkapan dedi ki:

  merhaba,
  Safkan romanov koyunu arıyorum 100-150 kadar bulunurmu? Fiyatları nedir?

  Selamlar, Ahmet Avkapan 0543-543 07 99

 8. UFUK AYDIN dedi ki:

  Romanov kuzularımız satılıktır. 05055033535

 9. yusuf imre dedi ki:

  Meraba ben erzurumdan 40 tane dogurmus koyunum var çifti 1600 nakitte satarim alan varasaa araysin 0534 274 36 23

 10. yusuf imre dedi ki:

  Slm koyun almak isteyen bu numaradan beni arasin mor koyun 05342743623

 11. faruk yüce dedi ki:

  Yurtdışından ithal ettiğim koyunların kuzularıdır. Hepsi Yüzde 100 safkan Romanov. Sertifika ve pedigrileri vardır. Hepsi 3 ay süt emdiler, bütün aşıları yapıldı ve küpeleri takıldı. Şu an satışa hazırdır. (Bu cins 3 aylık yaşta çiftleşmeye başlar)
  Çiftliğimdeki koyunlar çoğunluğu ikiz, üçüz, dördüz doğurdu.iki tanesi de altız doğurdu. Doğum ortalaması 2.7 Lütfen hayvanlarımı internette satılan melez romanovlarla karıştırmayın. Bu hayvanlar için 9 ülke dolaştım aynısından var ama daha iyisi yok. Elinizdeki yerli koyunları romanov koçlarla melezleme yapmanız durumunda kuzu veriminizi yüzde 275 artırabilirsiniz. Romanov dünyada kuzu verimini artırmak amacıyla yapılan melezlemelerde en çok aranılan ırktır.
  Yazdıklarımın haricinde bir şey çıkması durumunda çiftliğimizi görmeye gelen herkesin yol masrafını karşılarım. Ayrıca kuzularımızı alan herkese 7 gün 24 saat teknik destek veririm ve ileride hayvanlarda kan yakınlığı olmaması için yapılması gerekli olan koç değişimleri tarafımdan ücretsiz yapılır. (Koçlarınızda herhangi bir hastalık veya sakatlık olmaması koşuluyla). Sormak istediklerinizi mesajla yada telefonla cevap veririm. Ayrıca daha fazla resim ve video isterseniz e-mail den gönderebilirim. Herkese hayırlı işler bol kazançlar diliyorum.
  3.5 aylık dişi kuzu : 1300 tl
  3.5 aylık erkek kuzu : 700 tl
  1 yaşında koç : 1000 tl
  Kredi kartına taksit yapılır.

 12. fani çiçek dedi ki:

  Yusuf bey merhaba

  Ben manisada yetiştiriciliği hobi olarak yapıyorum.İki dişi ve bir erkek kuzu için fiyat güncellemesi yaparmısınız.0537 2501357 cep numaram.İrtibata geçebilirsek sevinirim.

  Saygılarımla

 13. faruk Yüce dedi ki:

  ciftligimizde her çeşit romanov bulunur. Detayli bilgi için arayiniz. 05319359476

 14. suleyman tutuncu dedi ki:

  faruk yüce romanov koc alcaz numarani paylassanda sana ulassak

 15. Cavid dedi ki:

  Selam. Ben romanov koyunlari almak isdiyorum. Lutfen satanlardan ricam bana yazardiz.azeri Numaram 0554592949. Email. Ch.cavid@inbox.ru lutfen yardimci olun.

 16. mehmet ali efe dedi ki:

  Merhaba karaman da ikamet etmekteyim romanov cinsi koyun almak istiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim.
  05514504064 numarasindan bana ulasabilirsiniz tsk ederim

 17. Faruk yuce dedi ki:

  Yurtdışından ithal ettiğim koyunların kuzularıdır. Hepsi Yüzde 100 safkan Romanov. Sertifika ve pedigrileri vardır. Hepsi 3 ay süt emdiler, bütün aşıları yapıldı ve küpeleri takıldı. Şu an satışa hazırdır. (Bu cins 3 aylık yaşta çiftleşmeye başlar)

  Çiftliğimdeki koyunlar çoğunluğu ikiz, üçüz, dördüz doğurdu.iki tanesi de altız doğurdu. Doğum ortalaması 3.1 Lütfen hayvanlarımı internette satılan melez romanovlarla karıştırmayın. Bu hayvanlar için 9 ülke dolaştım aynısından var ama daha iyisi yok. Dişi kuzular 3 aylıkken koça gelebilir ama o yaşta bir kuzunun gebe kalması kendi gelişimini engeller, doğuracağı kuzularda zayıf yada ölü doğar o yüzden sağlıklı sürüler yetiştirip iyi verim almak için dişi kuzuları 6 aydan önce koça vermemek gerekir. İlk doğumunda yüzde 90 ikiz, yüzde 5 tek, yüzde 5 üçüz doğururlar. Daha sonraki her doğumda bir öncekinden mutlaka daha fazla kuzu doğururlar. 3. doğumunda 6 kuzu veren koyunlarım da oldu ama hepsi o şekil doğurur diyemem. Bu veririmi almak birazda sizin bakımınıza bağlıdır. Elinizdeki yerli koyunları romanov koçlarla melezleme yapmanız durumunda kuzu veriminizi yüzde 275 artırabilirsiniz. Bazı insanları yazdığı gibi Romanov koçu yerli koyunla çiftleştirip ondan 2-3 kuzu alamazsınız. Yerli koyundan doğan melez dişi kuzuyu elinizde tutarsanız o verimi alabilirsiniz. Romanov dünyada kuzu verimini artırmak amacıyla yapılan melezlemelerde en çok aranılan ırktır.

  6 yıldır romanov yetistiriyorum. Yazdıklarımın haricinde bir şey çıkması durumunda çiftliğimizi görmeye gelen herkesin yol masrafını karşılarım. Ayrıca kuzularımızı alan herkese 7 gün 24 saat teknik destek veririm ve ileride hayvanlarda kan yakınlığı olmaması için yapılması gerekli olan koç değişimleri tarafımdan ücretsiz yapılır. (Koçlarınızda herhangi bir hastalık veya sakatlık olmaması koşuluyla). Sormak istediklerinizi mesajla yada telefonla cevap veririm. Ayrıca daha fazla resim ve video isterseniz e-mail den gönderebilirim. Yazdıklarım tamamen kendi tecrübelerime ve gözlemlerime aittir internetten kopyala yapıştır yapmadım. Herkese hayırlı işler bol kazançlar diliyorum. Kredi kartına taksit yapılır.
  Faruk yüce tel. 05319359476

 18. Sadi dedi ki:

  Merinos friesian dorset sarole lacaune dorper suffolk plevne saanen romanov OZELLIKLE FRANSIZ IL DE FRANCE sadiozelge@gmail.com ithal icin iletisim.

 19. NECATİ KURTOĞLU dedi ki:

  RUSYA SİBİRYA’DAN 1 YAŞIN ALTINDA ORJİNAL ROMANOV DİŞİ-ERKEK DAMIZLIK KOYUN İTHAL ETMEK İSTEYENLERE RUSYADA İKAMET EDEN ARKADAŞIM VASITASIYLA YARDIMCI OLABİLİRİM. ŞU ANDA MEVCUT 600 ADET ROMANOV VARDIR. AYRICA YETİŞTİRİLMİŞ ET CİNSİ ROMANOV KOYUNDA BULUNMAKTADIR. TELEFON İRTİBAT NUMARAM 0.532.2869393 30.01.2017

 20. HARUN dedi ki:

  Tel : 05462626112
  SAFKAN ROMANOV KOYUNU!
  Hayvanlarınız ukraynaki çiftliğimizden kendiniz gelip seçebilirsiniz.
  Tüm işlemler (hayvanlar,gümrükleme,nakliye,ukraynadaki veteriner ve resmi işlemler) bizim tarafımızdan halledilecek şekilde kapı teslim çalışıyoruz.
  Hayvanlar gebedir. Minimum 100 baş olmak üzere istediğiniz kadar getirebiliriz.Fiyat 300 baş hayvan için geçerlidir. Tüm bu konular hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Hayırlı ve bereketli günler.

Trackbacks

 1. […] Ege Bölgesi’nde bazı özel girişimciler Romanov koyunu yetiştiriciliği yapmaktadırlar. Aynı zamanda romanov koyun ticaretide yapanlar mevcuttur. İstenildiğinde Romanov dişi koyun ve koç romanov satışı yapmaktadırlar. […]

 2. […] azınlıkta olsa charollais koyun yetiştiriciliği başlamıştır. Dolayısıyla charollais koyun fiyatlarıda oluşmaya […]

 3. […] Merinos Çiftliği 1935 yılında o zamanki adıyla Karacabey Harası bünyesi içinde çalışmalarına başlamıştır. Şimdiki adı Karacabey Tarım İşletmsi olan bu kurumdam merinos damızlık koyun satışı yapılmaktadır. […]

Paylaş

*