Hayvancılık Kredisi – Modern Hayvancılık

Hayvancılık kredisi, hayvancılığı teşvik amacı ile ziraat bankası tarafından sıfır faizle uygulanmaya başlanmıştır. Ziraat bankası hayvancılık kredisi olarak dört ana katagoride uygulamaya konulan hayvancılık kredisi uygulaması belli şartlara göre uygulanmaktadır.

Hayvancılık kredisi nelere verilmektedir? Şartları nelerdir? Kısaca inceleyelim;

1- Büyükbaş Hayvan Besiciliği Kredisi:

Ülkemizdeki sığır eti açığını kapatmak amacı ile uygulamaya konulan bir kredilendirmedir. Besicilik kredisi olarak uygulanan bu kıradı kısa vade ve faizsiz olarak uygulanmaktadır. Şartlarını detaylı görmek için buraya tıklayınız.

2- Süt Hayvancılığı Kredisi:

Ülkemizdeki süt ve besiye alınacak erkek dana ihtiyacını karşılamak için uygulanacak kredi; doğum yapmış veya gebe hayvan alımı, barınak yapımı ve tadilatı, süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi, çok yıllık bitki tesisi kurmak için kullanılmaktadır. Şartlarını detaylı görmek için buraya tıklayınız.

3- Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi:

Ülkemizdeki süt ve besiye alınacak erkek dana ihtiyacını karşılamak için uygulanacak kredi; Kültür ırkı gebe düve ve manda alımı, barınak yapım ve tadilatı, süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi ve çok yıllık bitki ünitesi için kullanılacaktır. Şartlarını detaylı görmek için buraya tıklayınız.

4- Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi:

Ülkemizdeki süt ve besiye alınacak erkek koyun keçi ihtiyacını karşılamak için uygulanacak kredi; Hayvan alımı, barınak yapımı ve tadilatı, süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi ve çok yıllık bitki ünitesi için kullanılacaktır. Şartlarını detaylı görmek için buraya tıklayınız.

5- Damızlık Etçi Sığır Yetiştiriciliği Kredisi:

Ülkemizin kırmızı et ihtiyacını karşılamak için et ırkı sığır yetiştirmek amacı ile dünyada et ırkı sığır olarak bilinen Angus, Şarole ve Limuzin sığır ırklarını yetiştirmek için kullanılan bu kredi; sertifikalı hayvan alımı, barınak yapım ve talimatı süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi ve çok yıllık bitki ünitesi için kullanılacaktır. Şartlarını detaylı görmek için buraya tıklayınız.

Hayvancılık kredisi, modern hayvancılık için ziraat bankası hayvancılık kredisi olarak kullanılmaktadır.
Ahır projeleri ile daha modern hayvancılık yapılması için hayvancılığa destek amaçlı uygulanan ziraat bankası hayvancılık kredisi sıfır faizle uygulamaya konmuştur.

Hayvan barınak yapımında ve tadilatında kullanılabilecek bu kredi modern ahır projeleri uygulanmasına da yardımcı olacaktır.

Hayvancılık kredisi, besicilik kredisi dışında uygulanan krediler uzun vadeli faizsiz olarak uygulanmaktadır. Besicilik kredisi daha kısa vadeli faizsiz uygulanmaktadır.


Yorumlar

 1. zir.müh.fatih bayramoğlu dedi ki:

  50 baş süt inekçiliği için proje ve fizibilite raporu istiyorum.k.maraş ili detaylı ziraat bankası kredileri ve hibe daha doğrusu a dan z ye detaylı bir proje istiyorum bu hususta görüşmek istiyorum 0533 563 65 83 ilgilenirseniz memnun olurum iyi çalışmalar

 2. ramazan özdemir dedi ki:

  slm öncelikle bilgilendirdiginiz icin teskür ederim ben ahir yaptirmak istiyom aceba bildigim kadfariyla yüzde 60 hiybe veriyor yanilmiyorsam bunu ögrenmek istiyorum birde pirojeyi bizmi cizdiriyoz ahir bittikten sonrami kiredi veriliyo bunu ögrenmek istedim tesekür ederim kolay gelsin

 3. admin dedi ki:

  @ramazan özdemir:O kadar yüksek hibe kalkınmada öncelikli illere verilmektedir. Tahmin ederim 22 il olması lazım. Bu iller içerisinde iseniz bu hibeden yararlanabilirsiniz. Projeyi kendiniz yaptırmanız gerekir. Yada hazır projeler vardır. Bunu proje yapanlardan öğrenebilirsiniz. Teminat göstedikten sonra ahır yapımı için kredi hakedişe göre alabilirsiniz. Yalnız alacağınız kredi tutarının % 25 i kadar öz sermaye göstermeniz gerekir. Başarılar dilerim.

 4. ismetbaysal dedi ki:

  Türkiyenin her bölgesinde hayvancılık projeleri hazırlama, hibe diğer kredi temini ve hayvancılık tesisleri kurulması işlerini yapmaktayız. iletişim tel:05323119760

 5. Adem Doğan dedi ki:

  Biz doğan inşaat olarak tercübeli eleman ve ekipmanlarımızla türkiyenin her bölgesinde anahtar teslimi çiftlik yaparız.(kurarız) DOĞAN İNŞAAAT ADEM DOĞAN:05417385158

Trackbacks

 1. […] açığını kapatmaya yetmemiştir. Son zamanlarda hayvancılık devlet tarafından desteklenerek uzun vadeli faizsiz kredi ile teşvik edilmeye çalışılmaktadır. Amaç ülkemizdeki hayvancılık faaliyetlerini […]

Paylaş

*