Hayvan Satışı – Canlı Hayvan Fiyatları

Hayvan satışı ve hayvan alımı, ülkemizde ağırlıklı olarak hayvan pazarlarında gerçekleşmektedir. Ancak bazı yetiştiriciler yetiştirdikleri yerde hayvan satışı yapabilmektedirler.

Hayvan satışı ve hayvan alışı bölgelerimize göre değişik şekillerde yapılmaktadır. Büyükbaş hayvanlarda canlı hayvan satışı ayakta pazarlık yolu ile yapıldığı gibi, canlı ağırlığa göre canlı hayvan satışı yapılabilir.

Hayvan satışı ve hayvan alışı küçükbaşlarda canlı hayvan satışı çift hesabı yapılarak satıldığı gibi tek olarak pazarlık usulü şeklinde satılabilir. Küçükbaşlarda canlı hayvan satışı canlı ağırlık hesabı ile de satılabilmektedir.

Canlı hayvan fiyatları bölgelerimize göre azda olsa değişik şekilde olabilmektedir. Bölgeler arası canlı hayvan fiyatları arasındaki farkı etkileyen en önemli faktör nakliye olmaktadır. Ayrıca azda olsa canlı hayvan fiyatları mevsimden de etkilenebilmektedir.

Ülkemizde canlı hayvan satışı arz talep dengesine göre değişmektedir. Son yıllarda damızlık hayvan ihtiyacının çok olması canlı hayvan satışı ile canlı hayvan fiyatları çok etkilenmiştir. Hatta sıkıntı çekilmesinden dolayı yurt dışından ithal olarak getirilmiştir.

Aynı durum, besilik canlı hayvan satışı ve canlı hayvan fiyatlarını etkilemiştir. Kesim için besi hayvanı bulunmasındaki sıkıntıdan dolayı et ve hayvan, ithal olarak yurt dışından getirilmiştir.

Hayvan satışı ve hayvan alışı canlı hayvan sevkindeki zorluklardan dolayı besideki hayvanların daha ziyade karkas et olarak değerlendirilmesine gidilmektedir.

Karkas fiyatları ülkemizde pek değişiklik göstermez. Karkas et fiyatları bütün bölgelerimizde aşağı yukarı aynıdır.

Koyun karkas fiyatları ile dana karkas et fiyatları ve yaşlı inek karkas et fiyatları aşağıdaki tabloda çıkarılmıştır. Şu andaki fiyatlar böyledir. Değiştikçe karkas et fiyatları güncellenecektir.

Koyun Karkas Et Fiyatları Kg.  18.50 TL
Kuzu Karkas Et Fiyatları Kg.  
Dana Karkas Et Fiyatları Kg.  13.00 TL
İnek Karkas Et fiyatları Kg.  11.00 TL

 Büyükbaş ve küçükbaş karkas fiyatları böyledir. Kuzu karkas et fiyatları ülkemizde Nisan ayı başında belirlenmektedir belirlendiği zaman kayıt yapılacaktır.

Hayvan satışı ve hayvan alışı ile ilgilenenler ve hayvan ticareti yapanlar, bütün bölgelerimizdeki hayvan hareketlerini ve canlı hayvan satışı ile canlı hayvan fiyatlarını takip etmek zorundadırlar. Canlı hayvan fiyatları her an ve her gün değişiklik olabilmektedir.


Yorumlar

 1. idris güler dedi ki:

  hatayda büyük baş yetiştiricisiyim elimde 45 adet hoştin erkek öküz 3 yılık beslenmiş canlı ağırlıkları600 ile900 arasında randıman oranı yüksektir. canlı kğ başı 8,50tl istiyorum. hepsi kapak atmış ve kurbanlığa uygundur.ayrıca karkas kesimde yapabilirim.ilgilenenler için 05367678411

 2. KAMİL ŞAHİN dedi ki:

  ankarada büyükbaş yetiştiriciligi yapmaktayım 80 adet satlık simental kurbanlık tosun vardır.0536 603 64 70

 3. vedat özerdem dedi ki:

  elimde bu senenin toklu erkek koyunları bulunmakta 34 adet ilgilenen arkadaşlar kilosunu sanlı 12 tl ete 24 tl satışını yaparrım 05362715733 numaradan ulaşabilirsiniz acil

 4. MUZAFFER dedi ki:

  ŞU AN ÇİFLİĞİMİZDE BAKILMAKTA OLAN HOLSTEİN CİNSİ GEBE DÜVELER VE BUZAĞLI İNEKLERİM VARDIR TÜR.VET. DAMIZLIK BİRLİĞİNE KAYITLARI YAPILMIŞTIR AYRICA BANKA KREDİSİYLE ALACAK ARKADAŞLARA HER TÜRLÜ YARDIMCI OLURUM.0539.446.45.33.

 5. vedat özeredem dedi ki:

  satılık bu senenin erkek kuzuları calı veya ete ilgilenenlerin 05362715733 nolu telden ulaşabilir hayvanlar elazığda bulunmakta canlı 10 tl kargas kesim 19 tl dir

 6. de dedi ki:

  Avusturyadan Türkiye artik cok uygun fiyatlara gebe simmental, montafon ve holstein ihracat ediyoruz.
  Erkek danalar, buzagi, karkas her türlü büyükbaslik pazarliyoruz.
  Beni arayin görüselim: Tel:004369917226077
  mail:damizlik-dueve@hotmail.com

 7. gökmen bulut dedi ki:

  GÖKMEN BULUT TARIM HAYVANCILIK

  Çifliğimiz de bulunmakta olan 75 adet buzalı ineklerimiz satılıkdır.
  Süt verimleri birinci buzasında 22 litre mayar süt vermeke ikinci buzasın da 30 lite mayar süt vermekte gelirsiniz sağımlara katılabilir test edebilirsiniz.

  Seçme hakkına sahipsiniz. adresse kadar teslim edilir

  SAF Hoştein Buzaglı inek ve Gebe Düve Satiyorum

  Telefonum 24 saat acikdir

  Saygilarimla

  GERÇEK ALIŞVERİŞ, DÜRÜST DOSTLUK DOĞRU KAZANÇ

  İletişim Bilgilerimiz
  gokmen_bulut_16@hotmail.com

  CEP: 0531 955 87 23

  BURSA/KARACABEY

 8. ziya kılız dedi ki:

  kardes fiyat ortalam nasıl yazsan sevinirmen az kac tane satıyorsun sınırlaman varmı kendi veterinerim kontorülünü yapabiliyormuyuz

 9. mustafa yağız dedi ki:

  Elımde toplam 33 tane yerli ırk ;4 yaşında tosun bulunmaktadır.satın almak isteyenlere duyurulurGörüşmek isteyenler mesaj gönderebilirler…!

 10. Hacı dedi ki:

  yok fiyatına satılık koyunlar…40 tane koyun tanesi sadece 550 TL den. pazarlık yapılabilir. canlı ağırlık ortalama 35-40 kg
  tel: 05422142972
  Bingöl

 11. Adem eller dedi ki:

  fransa ve italyadan istenilen miktarda buyuk vas yada kucuk bas hayvan temin edip aracilik yapabilirim, aranilan cinsi e-mail adresime yazin , ben size canli kilo fiyatini arastirim soylerim !!

 12. nuh zeytun dedi ki:

  sivasta elimde 1000adet mart kuzusu 13tanede buyuk bas hayvan var ilgilenlerin 05548520700numaradan ulaşmalrı rica olunur

 13. ramazan karakaya dedi ki:

  @Adem eller: selam kucukbas olarak Charollais Koyunu fiyatları lazım. nasil getirecekseniz. maliyeti ne olur?

 14. nihat gazel dedi ki:

  kayseride elimde 8adet simental inek 5 adet samızlık simental düve ve ikisi 1,5 yaşında 5adet erkek dana bulunmaktadır ilgilenenler 05368695578 arayabilir

 15. CENGİZ YOMRA dedi ki:

  %100 ORİGİNAL KIRMIZI KALİFORNİYA SOLUCANI 4 TANESİ 1 TL

  Solucan gübresi, gerektiği şekilde bir kez kullanıldığında bile en az %30 ürün artışını garantiler.
  Solucan gübresi, her yıl kullanılırsa; kaliteli ve bol ürünleri en kötü toprakta bile elde etme imkanı verir, toprağın humus içeriği oranını arttırır.
  Solucan gübresi, %100 doğal ve organik yapısıyla fazla miktarı hiçbir şekilde bitkiye toprağa zarar vermez.
  05373040762

 16. Yavuz selim kara dedi ki:

  Elimde üç adet hostain cinsi dana var canlı 500.600 arası acil satılık

Paylaş

*