Tavukçuluk Ekipmanları – Tavuk Kafesi

Tavukçuluk ekipmanları, tavuk yetiştirilen her kümeste bulunması gereklidir. İster yumurta tavuğu yetiştiriciliği isterse etlik piliç yetiştiriciliği yapılsın tavukçuluk ekipmanlarının bulundurulması ve kullanılması gerekmektedir.

Ülkemizde tavukçuluk sektörü dünyayla aşağı yukarı aynı seviyededir. Tavukçulukta bugün dünyada ne kullanılıyorsa ülkemizde de kullanılmaktadır. Gerek yem kalitesi, gerek bakım ve tavukçuluk ekipmanları aynı kalitetedir.

Tavuk ekipmanları nelerdir? Nerelerde kullanılır? Bunlardan kısaca bahsedelim.

1- Yemlik: Tavukçulukta yemlik önemlidir. Yemin zayi olma oranını en aza indirmek yetiştiriciler için önemlidir. Yetiştiricinin az yemle nasıl çok verim alabilirim hesabı yaptığını düşünürsek, tavukçuluk ekipmanları içerisinde yemliğin önemini de anlamış oluruz.

Birçok tavuk ekipman firması tarafından tavuk yemlikleri üretilmektedir. Burada yemlikler, yapmış olduğunuz tavuk yetiştiriciliğine göre evsafı ve şekli değişir. Yumurta tavuğu yetiştiriciliği için kullanılan yemlikler değişiktir. Aynı zamanda Etlik piliç yetiştiriciliği için kullanılan yemliklerde değişiklik görülebilir. Ticari piyasada metal veya plastik(en yaygını) civciv yemliği, yarka yemliği, tavuk yemliği gibi ticari isimlerle satılan yemlikler kümes tavanına asılan yemlikler olduğu gibi, otomatik yemliklerde mevcuttur. Ekseriyetle günümüz kümeslerinde otomatik yemlikler kullanılmaktadır. Zaten yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde kafes sistemi kullanıldığı için kafesle entegre otomatik bantlı yemlik sistemi kullanılmaktadır.

2- Suluk: Tavuk ekipmanlarından sulukta aynen yemlik gibi sınıflandırılır. Kümeste asılı olarak kullanılan, su deposu kaidesine bağlı olarak ayarlanabilen suluk sistemi mevcuttur. Tavuk ekipman firmaları yiye civciv suluğu, yarka suluğu ve tavuk suluğu üretip sattığı gibi nipel suluk üretimleri de mevcuttur. Son zamanlarda nipel suluk kullanımı yaygınlaşmıştır.

Suluklar kümes içerisine orantılı olarak yerleştirilmesine dikkat edilmelidir. Yine aynı zamanda nipel suluk sisteminin de belirli aralıklarla genç ve olgun hayvanların su ihtiyaçlarına göre ayarlanmalıdır. Nipel suluk sistemi diğer askılı suluk sistemine göre daha kullanışlı olduğu bilinmektedir.

3- Isıtma ve Havalandırma Sistemleri : Hem etlik piliç yetiştiriciliğinde hem de yumurta tavuk yetiştiriciliğinde ısıtma ve havalandırma önemlidir. Soğuk geçen aylarda ısıtma kümeslerde değişik uygulamalarla yapılmaktadır. Ekonomik duruma göre radyan, güneş enerjisi ve kat kaloriferi gibi ısıtma uygulaması yapılmaktadır. Havalandırma veya soğutma ise fan ve soğutma petleri ile yapılmaktadır.

4- Tavuk Kafesi: Tavuk kafesi, yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde ve yarka yetiştiriciliğinde uzun yıllardan beri tavuk ekipmanı olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde bir hayli dünya standartlarında modern tavuk kafesi veya başka bir deyişle yumurta kafesi üreten firmalar mevcuttur. Her yıl yumurta kafesine bir yenilik eklenmektedir. Yumurta kafesi yapımı son yıllarda yerden tasarruf yapabilmek için çok katlı üretilmeye başlanmıştır.

5- Yem Siloları : Tavukçuluk ekipmanları içerisine yem silolarını da katabiliriz. Yumurta tavuğu yetiştiriciliği ve etlik piliç yetiştiriciliği yapan işletmelerde yem siloları olması gereklidir. Otomatik yemleme yapan işletmelerde işçilikten tasarruf sağlar.

6- Aydınlatma Sistemleri: Aydınlatma sistemleri Tavuk çiftliği ekipmanları içerisinde bulunur. Hem Tavuk kümesi içerisinde hem de dışında aydınlatma önemlidir. Kümes içi aydınlatma belli bir esasa tavuğun ve civcivin ihtiyacına göre ayarlanmalıdır. Kümes içi ışığın hayvanın yaşamında önemli bir yeri vardır, özellikle kümes hayvanları için çok önemlidir. Aydınlatma için kümes içi, özel florasanlar kullanılmaktadır.

7- Folluk: Tavuk ekipmanları içerisinde folluk, sadece yerde yumurta tavukçuluğu veya broiler damızlık kümeslerin içerisinde bulunan tavuk sayısına göre yerleştirilen tavuğun yumurtlayabileceği yerlerdir. Ahşap veya metalden yapılabilir.

8- Diğer Tavukçuluk Ekipmanları: Bu ekipmanları tavuk çiftliği ekipmanları olarakta isimlendirebiliriz. Tavuk çiftliği ekipmanları Kümes dışında kullanılan ekipmanlardır. Bunlar kümesin dış ihtiyacını giderecek ekipmanlardır. Römork, traktör, dış mekan aydınlatma ekipmanları, tavuk ekipmanlarını tamir edebilecek küçük atölye, ilaçlama pompaları v.s gibi ekipmanlardır.

Tavukçuluk için yatırım ve işletme kredilerini öğrenmek için buraya YIKLAYINIZ.

Tavukçuluk ekipmanları, yumurta tavuğu yetiştiriciliği ve etlik piliç yetiştiriciliği için önemlidir.


Yorumlar

 1. Ramiz Er dedi ki:

  Tavuk çiftliklerine anahtar teslimi gübre kurutma sistemleri kuruyoruz, gübreden para kazanmak önümüzdeki 5 yıl içerisinde çok artacak. benimle irtibata geçebilirsiniz.

  Ramiz Er
  05304155455

 2. fahri altınay dedi ki:

  Tavuk Çiftliği iaçlaması & dezenfekte işleri , diğer ev ofis otel bina ilaçlamarı ve kemirgen kontrolu işleri yapıyoruz.Sağlık bakanlığı ruhsat ile pest kontrol belgesi verilir. 0536 568 15 52

 3. Halil Rüştü OKTAY dedi ki:

  EKİPMAN FİRMALARININ DİKKATİNE
  85×16 tavukhane yapmak istiyorum. BALIKESİR/DURSUNBEY
  FİYAT LİSTESİ İSTİYORUM.DÖKÜMAN OLARAK LÜTFEN.

 4. sami gor dedi ki:

  merhabalar bende size uygun su an 100 binlik yumurta 40 binlik etlik tavuk ciflgi mevcun etlık pilic olarak gereginde 80 bine cıkartabilirsi su an 4 bina var her biri 650 m2 4 du 2600 m2 arsası 6500 m2 icinde 50 kw ozel trafosu 100 metre derin artijan suyu 2adet lojmanı 2 adet telofon hattı 30 tonluk su deposu etrafı tel orguyle cevrili gereginde izmir anayoluna cepheli olub onune benzin istasyonu da yapılabilir ve aynı zamanda bandırma limanına 15 km mesafede istanbuldan bandırma ulasım sorunu yok istabul yeni kapıdan bandırma ferubotla 2 saate ulasılıyor sizi aradadıgınız vasıflara uygun bi yer
  bu gunku insaat maliyetinin yarı fiatına verecegim binala ruhsatlı olup son derce saglamdır mal sahibi sami gor 05064668031 bandırma sami_gor@hotmail.com

 5. RECEP YASLIKAYA dedi ki:

  Firmamız tarafında satışa sunulan kömür ile ilgili;
  Satışa sunduğumuz kömürlerimizin tamamı yerli olup, Balıkesir ilinde bulunan işletmesi firmamıza ait kömür ocağımızdan çıkarılmaktadır.
  Kömürlerimiz, üretim tesislerimizde Toz, Pirinç, Fındık, Ceviz, Portakal, Parça, Dökme, Sanayi, Evsel ve Torbalı kömür olarak ayrılmaktadır.
  Kömür ocağımızdan çıkarılan tüm kömürlerimizin tamamının yapılan analizlerde Kükürt oranı % 0.94)
  Satışını yaptığımız kömürlerimizin Balıkesir Valiliği tarafından verilen Uygunluk izin Belgesindeki kül oranı % 8,86 dır.
  Satışını yaptığımız kömürlerimizin Balıkesir Valiliği tarafından verilen Uygunluk izin Belgesindeki Alt Isı Değeri 5.759 Kcal/Kg dır.
  Nem oranı Kömürün cinsine gör değişmekle beraber, Ortalama Kuru Bazda Nem Oranı 16 – 20 seviyelerindedir.
  Kömür üretim tesislerinde tam otomatik makineler ile torbalama işlemi yapılabilmektedir. ( 20 – 25 Kg torbalar halinde)
  İşletmemiz tesislerde kömür yıkama işlemi yapılabilmektedir.
  Kömür ıslah işlemi yapıldığında kullanılan kazanlarda veya sobalarda doğru yakıldığında cüruf oluşması önlenmiş olacaktır.
  İşletmemiz Bünyesinde Bulunan Laboratuarda uzman ekip tarafından günlük veya istenildiği takdirde kömür analizleri yapılabilmektedir.
  Talep edilmesi durumunda “Nakliye Vasıtası” temin edilmektedir
  Kömür Sevkiyatı: Alınan kömürün ödemesi yapıldıktan sonra satıcının kömür ocaklarından FOT (Kömürün alıcıya Satıcının işletme sahasında bulunan kantarlarda teslimi) esasına göre alıcı vasıtasına Satıcı tarafından tartılarak/ tarttırılarak teslimat belgeleri ile teslim edilecektir.
  Üretim ve satış için yasal izinler alınmıştır. (Tüm İl ve İlçelerde satışı yapılabilmektedir)
  Alıcı firmanın talep ettiği kömür cinsine ve miktarına göre fiyat verilmektedir.
  Kömür satışımız devam etmekte olup sözleşmesi yapıldığı tarihteki fiyatlar geçerlidir.

  Recep YASLIKAYA
  Tel: 0532 602 80 90
  Mail : recepyaslikaya@gmail.com

 6. osman demir dedi ki:

  neden acaba..herkes aynı demiyor..sizce zorluğu,sıkıntısı nerde..ben yeni başlıyorum..projesı yapılıyor..sakaryada..30 binlık le başlamayı @musa kan:

 7. osman demir dedi ki:

  ben istanbulda inşaat işleri yapan bir mimarım..etlik tavuk yetiştiriciliğine karar verdim.sakaryada 16 dönüm arsa aldım..proje hazırlıyorum..2 kat yapsam nasıl olur.
  birde, KAFES SİSTEMİ varmış.. aynı alanda 3 katı kadar piliç yetişebiliyor..yapılırmı acaba

 8. f.demir dedi ki:

  osman demir

  eleman lazımsa ben hazırım osman bey,
  memur emeklisi yaş 35 ön muhasebe ve idari işler için…

 9. musti dedi ki:

  arkadaslar tavukhane yapmak,tavuk işi yapmak dısarıdan göründüğü kadar kolay değildir ben yumurtanın en bol oldugu yerden ve yumurta fiyatlarının hesaplandıgı yerden yazıyorum AFYON/ BAŞMAKÇI bu işi tam olarak bilmeyenler için 25-30 bin değil de 3-5 bin kadar yapmalarını tavsiye ederim çünkü yumurtanın fiyatı bi anda tavan yapar bi anda da düşer

 10. y.b dedi ki:

  arkadaslar siz ucmussunuz biriniz 100.000 biriniz 50.000 tavuk ciftligi kuracakmissiniz dusunuyormussunuz dusunmeyin kurunda gorelim maliyetini ne soruyosunuz bu ise girecekmissiniz artik girinde disaridan degil iceriden bakin bide 100.000ligi, o kadar paraniz varsa yani 100.000lik 50.000lik bence toprak alin daha iyi kanatli hayvan yetistiriciligine o kadar sermaye baglanmaz bankanizda dursun dolar yapin euro yapin daha fazla kazanirsiniz tavuk adami bir goturdumu avcunuza kadar goturur birak kalsin diyemessiniz ya yemleyeceksiniz yata keseceksiniz satamassaniz……
  ona gore dusunup is yapin
  ben sizi gorunce ekipman uretmeye karar verdim suluklar, yemlikler sizin gibi 10 tane olsa bana yeter
  kendinize tavugunuzu iyi bakin
  selamlar

 11. mustafa dedi ki:

  slm bana ikinciel tavuk kafesi lazım bilgisi olan varsa bana mail atarsa sevinirim

 12. ayhan küçük dedi ki:

  @Halil Rüştü OKTAY: ben ekipmancıyım firmamın ismi güven tav bana telefonunuzu iletirseniz görüsebiliriz 05301516774

 13. ayhan küçük dedi ki:

  @osman demir: merhaba osman bey ben ekipmacıyım türkiyenin hemen hemen her bölgesinde tavuk kümesi kurdum tabiki ekipman olarak düşün ceniz çok güzel ben manisa bölgesin deyim benim firmam güven tav kümes ekipman ve inşaatın hakkında görüşebiliriz ayhan ben 05301516774

 14. ayhan küçük dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben kümes ekipmaları ve otomosyon işi yapıyorum etlik ve kafes havalandırma aydınlatma yemleme sulama ve kümes purojeleri arıza vebakım işleri bana ulaşabilirsiniz 05301516774

 15. ayhan küçük dedi ki:

  hayırlı çalışmalar manisa merkezli firmamızda tüm türkiye çapında tavuk kümes malzemeleri satış montaj ve yedek parça temini ile hizmet sunmaktayız sorunsuz kümesler ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile çalışmaktayız 05301516774 05362327405 yolu ile ulaşabilirsiniz

 16. murat dedi ki:

  ETLIK TAVUK KUMESLERI ICIN TAMAMEN BIR ESI DAHA OLMAYAN VE UZUN SUREN DENEMELER SONRASINDA KENDIMIN ICAT EDIP YAPTIGI BIR MAKINEYI SATISA SUNUYORUM arge(arastirma ve gelistirme) ASAMASINIDA BITIRMIS BULUNUYORUZ MAKINEMIZ BIR BOLUMU CIPLERDEN OLUSMAKTADIR KUMES ICERISINDE CESITLI YERLERDE 10 TANE HAYVANA TAKILIYOR VE BU HAYVANLAR KUMESIN 4 KOSESINE BIR KISMI KUMESIN ORTASINA 2SER ADET OLARAK BOLMELERE YERLESTIRILIYOR DIGER KISMI ISE PANONUZUN ICERISINDEKI BILGISAYARA MONTE EDILIYOR VE KUMESIN FANLAR PETLER KALORIFER DAHIL HERSEYINI HAYVANLARIN IS KAYBI, ISI YUKSELMESI,VUCUT NEM DERECESI, HAREKET ARTISI VE HAREKETLERDE YAVASLAMASI NA GORE YONLENDIRIYOR . %75 lik bir kar payiniz oluyor DONEMDE 25.000TL KAZANDIGIMIZ BIR KUMESE UYGULADIK BIR SONRAKI DONEMDE 37.000TL GIBI NET BIR ARTIS IZLEDIK VE MAKINE HERSEYI HAYVANA GORE AYARLADIGI ICIN OLUMLERDE %62 CIVARINDA DUSUS IZLEMLEDIK uretiminide kendim yaptigim icin sinirli sayida uretimim var piyasami genisletince seri uretime basliyacagim ilgilenen arkadaslarimizin 05326908794 AYRICA GUVENILICEK BIRISI ILE ORTAKLIK DUSUNUYORUM BILDIRCIN VE HERNEVI KUMES HAYVANLARINA TAKILABILICEK BIR SEKILDE GELISTIRIYORUM SU ANDA PATENTLI BIR FIRMA KURMAK ISTIYORUM LUTFEN CIDDI VE KALITELI INSANLAR ARASIN.

 17. mehmetusta dedi ki:

  @SELAHATTİN BURKAY: ben 1999 yılında bingöle genc kasabası yakınlarında yumurta tafuk kafesi kurdum o bölgeyi biliyorum kafes konusunda ve kurulumunda yardımcı olabilirim saygılar

 18. mehmetusta dedi ki:

  @mustafa: selam kafes konusunda yardımcı olabilirim

 19. Aydın TÜRKMEN dedi ki:

  iyi akşamlar arkadaşlar.Zonguldak’ta minimum 15,000 lik tavuk üretim yeri yapmayı planlıyorum.bunu yaparken de bir çılgınlık yapmayı düşünüyorum.eğer çift katlı yaparsak ne olur? ve ruhsat işlemleri kolay olur mu? mühendis arkadaşlardan ve bu işle ilgilenenlerden yardım bekliyorum.ortalama 1.000 metrekarelik yer planlıyorum.eni ve boyu optimum ne olmalıdır?ve tabanı atarken yüksekliği ne kadar önemli? çünkü maliyeti ona göre artıyor.Allahın izniyle 1 yıl içinde kurmayı planlıyorum sizlerin yardımına ihtiyacım var.bana yardımcı olmanız dileğiyle bol kazançlar.
  tel: 05468761134

 20. berat dedi ki:

  arkadaslar yaklasık 250 000 tl sermayen ve bır o kadarda temınatım var. Diyarbakır da yumurta uretımı yapmak ıstıyorum. telım bu yardımcı olunabılınırse sevınırım.0530 458 37 94

 21. necati dedi ki:

  @mustafa:

  mustafa bey elimizde 15000 adet kapasiteli kafes bulunmaktadır. 5333847975 nolu telden ararsanız görüşelim

 22. fevzi demirci dedi ki:

  tavuk kümesi kurulumu yapan bir firmayız arkadaslar izalasyonlu ve prefabrik kurulumu hızlı ve ekonomik ciftlikler iicin bize ulasabilirsiniz
  0532 718 23 26
  biz iki ortakla bu işe başlamayı düsünüyoruz ön fizibilite calısması tamam dünya bankasının ve kosgebin bu işlerle ilgili desdekleri var ilgilenen arkadaslara yaptıgımız calısmalardan ve edindiğimiz bilgilerden fikir desdeği verebiliriz

 23. fatih dedi ki:

  1000 adet yumurta tavuk kafesi arıyorum 1.el 2. el olabilir lütfen fiyat bildiriniz 05355211085

 24. Tolga KARABAL dedi ki:

  Ege Kafes Sistemleri ve Ekipmanları olarak Otomatık yumurta Toplamalı ab uyumlu zengın kafes, ab uyumlu zengınlestırılebılır kafes ,klasık kafes ,cıvcıv kafeslerı ve bıldırcın kafeslerı ımalatı ve ekıbımızle montajlarını anahtar teslımı yapmaktayız ..Teklıf ıcın maıl atmanız yeterlıdır …..
  NOT: PİYASADAKI HER KAFES FIRMASINA VE KAFES YAPARIM DIYEN KISILERE GUVENMEYIN…..

 25. selahattin dedi ki:

  selam bana ucuz kulucka makinesi lazım tam otamatik 250 300 kapasteli ola bilir beni aran 05384046015

 26. selahattin dedi ki:

  selam ben amasyadan yazıyorum ben etlik tavuk üretimi icin yeryapmayı düşünüyorum 30000 veya 40000 binlik kacdönümolması gerekiyo bide russat nası alacaz bana yardımcı olun tel nom.05384046015

 27. sinan dedi ki:

  Tüm dünyadan fabrikadan direkt satış,tavuk ve kafes ekipmanları ile 1.el ve ikinci el tasnif,kafes,kesimhaneler bulunur,sökülür,takılır.0532 2845740

 28. huseyin dedi ki:

  selam arkadaslar ben yumurta cifligi kiralamak istiyorum kiraya vermek isteyenler benimle irtibata gecebilirmi .deryazuccaciyefatsa@hotmail.com fecebook huseyinavnicelik

 29. baks dedi ki:

  3000 lik yumurta tavuğu kafesi arıyorum..telefonum 505 630 03 60

 30. mehmet dedi ki:

  Herkese iyi çalışmalar Bitki ve hayvan üretimi programı Endüstriyel Tavukçuluk (kümes hayvanları yetiştiriciliği) mezunuyum. Kümes yapımı, inşaatı, ekipmanı ve yetiştirilmesine kadar daha ayrıcalıklı ve daha kaliteli iş yapmak isteyen bütün girişimcileri bekliyorum. Tavukçuluk hakkında her türlü danışmanlık hizmeti verilir. 0554 421 73 02

 31. sadullah dedi ki:

  arkadaslar bu isi akdeniz bolgesinde yapan oldumu hatay mesela tolga karabal benimle irtibata gecermisiniz ege 0531509114 ve ortalama olarak kar marji nedir yumurtanin.vr arkadaslar kumeslerini satan ney icin satiyor sorunlari nelerdir bilgisi olan paylassin lutfen cirkin155@hotmail.com
  0531 509 14 14

 32. ahmet dedi ki:

  ARKADAŞLAR CİVCİV VEDE YARKA TEMİN EDİLİR İRTİBATA GECİN
  AYRICA CİVCİV VEDE YARKAYI BİZDEN ALDIĞINIZDA DANIŞMANLIKDA YAPILMAKTADIR
  0 530 391 07 20

 33. fatih dedi ki:

  arkadaşlar tavuk veya yarka arıyorum elinizde varsa irtibata geçsin 05077560499

 34. cemal yücel dedi ki:

  tavukçuluga heveslenen arkadaşlara yumurta deyil etlik düşünenlere param var diye hemen bi kümes kurmaya kakmayın önce bi kiralayın acısını tatlısını bi görün hani diyorlarya çok para var bu işte evet dogru ama anlayana tavuktur bu bakması nolcak demeyin en ufak hata yanlış pencere açılımı dogru havanın verilmemesi öldürmez ama kiloyada getirmez bizler günle yarışıyoz elimizde firmanın verdigi günlük olması gereken kiloyu geçecez diye ugraşıyoz başarıyozmu başaran usta vede başarıyoz
  arkadaşlar gidin bi kümeste inceleme yapın neler eksik neler tam diye bakın paran vardır kurarsın iyi hayvan yetiştiremessin zarar edersin ufak bi hata verirsin ölüm çogaltırsın buda senin kazancına gider haa çokmu zor dersen hayır bilakis çok kolay iş bizim burda bi deyim var hocalarla tavukçular yatarak para kazanıyor derler dogru hiç bi zorlugu yoksadece kafa içeri girdiginde havası güzelse tamam her şey hava yemi suyu önünde önemli olan kontrollu havayı verebilmek içeri girdiginde rahat bi şekilde sigaranı içebiliyorsan kümesin havası yerinde birde içeri girdiginde gözün kulagın burnun tam mesaide olacakburnunla havayı olçecen kulagınla hayvanda tıksırık seslerini takip edicen gözünlen sersem olanları tespit edicen gördügün olumsuslukları anlayıp çözebilip ilacını verebiloyosan vercen veremiyosan bi bilene soracan sorduguna güvenemiyosan gogle hazretlerinden doping alıcan ama zamanla gogle senden bilgi alıcak 2 3 dönem sonra kafalıysan sen pratık çözümler üretecen mesala içme suyuna çamaşır suyu dökme gibi içme suyuna aspirin atma gibi yemine katkı boşaltma gibi belirli saatte işkları kapatıp açma gibi veterinerin verdigi ilaçlardan koktey yapıp canlandırma gibi yani bu iş şöferlige benzer arabanın gidişine bırakacan nerde fites istiyorsa orda fites e geçircen ne önce ne sonra hani diyorlarya bu iş çok zor aksine çok kolay bana çok kolay geliyor allaha şükür hep kazanç içindeyim ama az ama çok kazanan benim
  hemde yatarak hani diyorlar ya ben çok zarar ettim zarar eden yok kardan zarar ediyor hiç bi kümesin kazancını tavuk çıkmadan belleyemesin bellemek demek dogmamış çocuga pantolan giydirmeye benzer 30 binlik bi kümesin kazancı20 milyardır normali ama 10 da kazanırsın 30 da hiç belli olmaz sen ne kadar iyi bakarsın kuluçkadan hasarlı gelir anlayamassın hayvanın son güne kadar iyi gider son gün bi hastalık 3000 5000 ölü verirsin 2 günde tertemiz noldu kazancın 20 binken alırsın 2 milyer ama cepten yemez kazançtan yer bide bakıcıyla para kazancam diyen hayel görür işinin başında olucan olmassan külliyem bataersın bakucı otobüs şöferine benzer on tekerin 4 ü ona çalışır ördekler hariç ha para kazandırıyomu diye sorarsa bu iş evet derim her şey çıktıktan sonra hayvan başına 60 70 kuruştan baz al hesabını öyle yap kumes kurcaksanda 30 binin altında düşünme metre kareye 14 hayvan hesap et 15 16 17 diyenlere aldanma çok sıkışık olursa hayvan kilo almaz kışın belki atabilirsin 15 16 kümes kiraycaksanda adamın kümesim bu kadar lık o kadarlık lafına bakma al eline metreyimetra kareyi ölç kendin hesap et kaç binlikmiş kümesi dahada bilgi almak isteyen arkadaşlar araya bilir kümesime gelip incelyebilr bolu gerededeyim bilgi paylaiınca güzeldir 24 saat arayabilirsiniz uyursam uyuyom derim ama yapmanızı tavsiye ederim çok güzel paralar kalıyo ama büyük kümeslerde ufaklar karın doyuruyo benim kümes 13000 binlik kazancım temiz şeklinde 36 günde kısa dönem çalışıyom 8000 9000 8000 binden aşagı olmaz 9000 binden yukarı çıkmaz kışları oynama yapar kömur çok yakarsın masrafın çogalır

 35. memo dedi ki:

  Slm baba 500lük tavuk kafesi lazım fiyatı ne kadar dır

 36. Musa Akyıldız dedi ki:

  Cemal Yücel bey merhaba bende bu işi yapmak için araştırmalar içerisindeyim etrafımda bu işi reel yapan yok, mümkünse bilgilerinizden faydalanabilirsem memnun olurum musaakyildiz@yahoo.com mail adresim telefonunuzu gönderirseniz sizle irtibata geçmek isterim. İyi günler

 37. Osman fidan dedi ki:

  Şu an kullanmakta olduğumuz 12240 tavuk kapasiteli yumurta tavuk kafesi satılıktır. 3 blok. 4. Kat. 102. Göz 0544 671 1001

 38. kalkınma danışmanlık dedi ki:

  Avrupa Birliği ıpard hibeleri ile 500.000 euro hibe alabilirsiniz.Detaylı bilgi için 0533 617 30 94

 39. cihann dedi ki:

  10000 lik kumes yapmak istiyorum yemlik suluk fan isitma sogutma sistemlerine uygun fiyat veren ekiplere yatirmak istiyorm tel 554 599 42 50

 40. TALİP dedi ki:

  merrhaba arkadaşlar ben yeni başlıyorum.bana 200-300 tavuk kapasiteli kafes lazım.ikinci elde olabilir . irtibat tel:5075189638

 41. ayhan küçük dedi ki:

  herkese iyi calısmalar arkadaslar ben kümes ekipmanları ve kulucka makinası yapıyorum ister ful ister manuel her malzeme en hesaplı ikinci el ve sıfır olmak üzere montaj dahil yapılır face den görebilirsiniz ayhan küçük tel 05535519772 manisa salihli

 42. ismail akçam dedi ki:

  merhaba arkadaşlar,
  Ben tavuk kümeslerinizin ekipman satışını yapıyorum. Özellikle sulama sistemi hakkında elimde her türlü malzeme mevcuttur. web sitemi ziyaret edebilir. miktarlı alımlar için fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Üretimden yetiştiriciye direkt satış. Ben sadece montaj yapmıyorum. Fakat bu konuda tanıdıklarım var. yönlendirebilirim. montaj işçiliğini siz anlaşırsınız.

 43. ugur dedi ki:

  Merhaba ben 3000 tavukluk kafes almayi dusunuyorum ilgilenen arkadaslar benimle irtibata geçerse sevinirim 0507 976 00 05

 44. mehmet özdemir dedi ki:

  merhaba bn 30 000 lik yumurta üretim çiftliği kurmak istiyorum proje ve maliyet fiyatları ne kadardır

 45. okan dedi ki:

  slm her kapasitede ikinci el veya sıfır tavuk ve civciv kafesi kurulumu ve satış montaj yapmaktayız lider kafescilik ve ekipmanları tel 0532 748 96 68

 46. Ali osman özcan dedi ki:

  Afyon/bolvadinde 10500 lük yumurtacı tavuk kümesi satlıktır. 4 blok 4 kat. Bantlı dışkı sistemi, otomatik yemleme. İlgilenen arkadaşlar için irtibat 05068964145

 47. Emin dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben yeni adanada tavukçluk yapmak istiyorum ama yumurtalı tavuk cinsi arıyorum bilgisi olan varsa beni bi zahmet bilgilendirsin rica ediyorum 0537 304 74 05

 48. ISMAIL dedi ki:

  merhabalar
  30.000 adet yumurtalık kafesli ( BROİLER KAFES SİSTEMİ)
  suluk-besleme, temizlik ve ymurta toplama otomatik olarak yapılacak.
  bina prefabrik olarak yapılacak. acilen irtibata geçermisiniz.
  ismailay73@gmail.com

 49. fatıh dedi ki:

  selam ben elazıdan bana 18 20 tonluk yrm silosu lazım olanlar ırtıbta gecsın 05541111294

Paylaş

*