Erkek Kedi Kısırlaştırma

Kısırlaştırılmış Erkek Kedi

Erkek kedi kısırlaştırma, ne zaman yapılmalı, nelere dikkat edilmelidir? Ayrıca erkek kedilerde kısırlaştırma sonrası ne gibi değişiklikler olabilir? Konuları hakkında kısa bilgilendirme yazısıdır.


Kedi Kısırlaştırma

1.Yumurtalık, 2. Uterus Boynuzu, 3. Uterus, 4. Vajina, 5, Mesane, 6. Fallop Borusu

Kedi kısırlaştırma ne zaman yapılması ile kedilerde kısırlaştırmanın avantajları ve kısırlaştırma sonrası dikkat edilecek hususlar hakkında kısa bilgilendirme yazı metnidir.


Kedi Ot Yer mi?

Kediler bazı problemlerin ortadan kalkması için özellikle midelerini boşaltmak için kedi ot yer mi? Bununla ilgili kısa bilgilendirme yazı metnidir.


Köpek Pire ilacı

Köpeklerde Pire İlaçlaması

Köpek pire ilacı; aynı zamanda pire, kene, kan emici bitlerin ve bu parazitlerin yumurta ve larvalarını yok edecek ilaç kombinasyonu şeklinde olmalıdır. Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığından ruhsatlı ilaçları seçiniz.


Kedi Pire İlacı

Kedi Dış Parazit İlaç Uygulaması

Evde bakımı yapılan kedilerin tüm ilaçlaması yapıldığı gibi, kedi pire ilacı uygulaması da yapılmalıdır. Evcil kedilere karşı kullanılan kedi pire ilacı kediye zarar vermeyecek kedi için ruhsatlandırılıp İlgili Bakanlık müsaadesi alınmış ilaçlar olmalıdır. Halk arasında kedi pire damlası olarak bilinen birçok parazite etkili kedi parazitleri ilacı mevcuttur.


Köpek Temizliği

Köpek temizliği, köpeğinizin sağlıklı yaşaması için önemlidir. Köpeğinizin bazı sorunları yaşamaması için yapmanız gereken; köpek diş bakımı, köpek kulak temizliği, köpek göz temizliği ve bakımı ile ayak ve tırnaklarının bakımını mutlaka yaptırmalısınız yada kendiniz yapmalısınız.


Uzun Tüylü Köpekler ve Kısa Tüylü Köpekler Tüy Bakımı

Uzun tüylü köpekler ve kısa tüylü köpekler tüy bakımı yapılırken, mutlaka köpeklerin tüy özelliğine göre bakımlarının yapılması gerekir. Evde bakımı yapılan köpeklerde köpek tüyü insan sağlığını etkilediği için, itina ile taranmalı, köpek tüyünün çevreye saçılması kesinlikle önlenmelidir.


Köpekleri Yıkama – Köpek Temizliği

Köpekleri yıkama işlemi yapılırken kesinlikle köpek şampuanı kullanın, köpek banyosu bitimi sonrası kulak temizliğini yapın, köpeğinizi kuruladıktan sonra mutlaka köpek fırçası ile fırçalayın ve tarayın.


Köpek Tuvalet Eğitimi

Köpek tuvalet eğitimi nasıl yapılmalı, tuvalet eğitimi kaç gün sürmeli ve köpek tuvalet eğitimi nasıl verilir ve yapılırken nelere dikkat etmelidir? Gibi konularda kısa ve öz bilgilerdir.


Köpek Hastalıkları

Köpek Hastalıkları

Önemli köpek hastalıkları nasıl oluştuğu ile köpek hastalığı belirtileri, korunma yolları ve köpek hastalıkları tedavisi gibi konularda bilinmesi geren kısa bilgilendirme yazısıdır.