Mink Yetiştiriciliği

Mink

Mink yetiştiriciliği ile tilki yetiştiriciliği beraber entegre yapılabilir. Minkten kalan yem artıkları tilki beslenmesinde kullanılması karlı bir işletme olması açısından önemlidir. Bunun yanında ikisininde kürk hayvanı olarak yetiştirilmeside işletmede deri işlenmesi bakımından avantajdır.


Çinçilla Üretimi

Çinçilla

Ülkemizde çinçilla üretimi ve post kalitesi, bakım ve beslenmeye bağlı olarak dünya standartlarında değildir. Dolayısıyla çinçilla fiyatları kaliteli post alınamadığından pek tatmin edici değildir.


Tavşan Yetiştiriciliği

Tavşan Yetiştiriciliği

Tavşan yetiştiriciliği amaçları tavşan eti, tavşan postu, tavşan yünü ile ülkemizdeki tavşan yetiştiriciliğinin durmuyla ilgili olarak genel değerlendirme bilgisidir.


Tilki Kürkü – Tilki Yetiştiriciliği

Tilki Yetiştiriciliği

Tilki kürkü kullanımı, hayvanseverler tarafından doğadaki çarpık avlanma ve tilki neslinin tükenmesi açısından devamlı olarak protosto edilmektedir. Dolayısıyla bunun önüne geçmek için tilki yetiştiriciliği yapılması şarttır. Aynı zamanda kaliteli tilki postu elde etmek için tilki yetiştiriciliği yapılmalıdır.


Kürk Hayvanları

Kürk hayvanları üretimi yapılırken hayvanların daha sağlıklı olmaları ve dolayısıyla kaliteli kürk üretimi sağlayacağı gibi, kürk hayvanı avcıları tarafından doğanın dengesi bozulmayacaktır.