Satılık Kurban Fiyatları – Kurban Satışları

Satılık kurban fiyatları, kurban bayramı yaklaştıkça belli olmaya başlar. Hayvanların kurbanlık fiyatları belirlenirken, dinimizce hangi hayvanların kurbanlık olarak kesilebileceği önemlidir.

Kurbanlık hayvanlar nelerdir: Dinimize göre üç hayvan cinsinden kurban olmaktadır. Bunlar; 1-) Davar cinsinden kurbanlık hayvanlar, 2-) Sığır cinsinden kurbanlık hayvanlar, 3-) Deve cinsinden kurbanlık hayvanlardır.

Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ.

Kurbanlık hayvanlara göre kurbanlık koyun fiyatları, kurbanlık keçi fiyatları, kurbanlık sığır fiyatları, kurbanlık manda fiyatları ve kurbanlık deve fiyatları Kurban Bayramına yakın belli olmaya başlamaktadır.

Satılık kurbanlık fiyatları genel olarak belli olduğu gibi, yerel olarak Belediyelerden canlı kilo fiyat olarak açıklanmaktadır.

Kurban fiyatları canlı ağırlık hesabı ile yapıldığı gibi, hayvan başı pazarlık usulü ile yapılan fiyatlandırmada vardır. Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan canlı ağırlık hesabı ile yapılan kurbanlık fiyatları daha geçerli olmaya başlamıştır.

Kurbanlık hayvan alan şahıs canlı ağırlık Kg. hesabı ile aldığı hayvanda yanılma payı nerdeyse sıfırlanmaktadır.

Kurbanlık koyun fiyatları, kurbanlık keçi fiyatları, kurbanlık sığır fiyatları, kurbanlık manda fiyatları ve kurbanlık deve fiyatları belirlendikten sonra satış aşaması ülkemizde son zamanlarda gittikçe değişmektedir.

Kurban satışları, kurbanlık hayvan pazarları dışına gittikçe çıkmaya başlamıştır. Özellikle büyük marketlerin kurbanlık hayvan satmaya başlaması, kredi kartı ile satışı, hatta kredi kartına taksitlendirme yapması kurban satışını, hayvan pazarlarından büyük marketlerin kurban satış noktalarına yönlenmesine sebep olmuştur.

Kurban satışları için yerel yönetimlerin belirlemiş olduğu yerler dışında kurban satışları yasaktır. Belediyeler bu konuda gerekli önlemleri her yıl almaktadır. Kurban kesimi içinde aynı işlem yapılmaktadır.

Satılık kurban fiyatları için kurban satışları başladığı zaman, kurban alacak olanların dikkatli bir şekilde takip etmeleri gerekir. Kurban kesecekler kurbanlık hayvanlarını, tercihen canlı ağırlık hesabı kurban fiyatları ile almaları uygun olacaktır.


Yorumlar

 1. murat ünal dedi ki:

  üRETTİĞİMİZ HAYVANLAR AYVACIK KAZDAĞLARININ ETEKLERİNDE GOĞAL KOŞULLARDA YETİŞEN YERLİ KIR DANASIDIR.TAMAMEN ANADOLUYA ÖZGÜ BİR IRKTIR.HİÇBİR ŞEKİLDE HORMON,KORUYUCULAR,KİMYASALLAR KULLANILMADIĞI GİBİ ÜRETİM VE KESİM İSLAMİ ŞARTLARA VE HİJYENE UYGUN ŞEKİLDE YAPILMAKTADIR.
  ÇANAKKALE VE BALIKESİR BÖLGESİNE KURBANLIK HİZMETİ VERMEKTEYİZ.AYRICA DİĞER BÖLGELEREDE 8-10 HAYVAN VE ÜZERİ SİPARİŞLERDEDE HİZMET VERİYORUZ.
  HAYVANLARIMIZ ENAZ 2 YAŞINDADIR.
  KIKR DANASI FİYATLARIMIZ AĞRLIĞINA GÖRE 3000-5000 ARASINDADIR.
  İSTERSENİZ HİSSE OLARAKTA KATİLABİLİRSİNİZ.VEKALET VEREREK 6 VE 7 ŞER KİŞİLİK ORTAKLI GRUPLARIMIZA KATİLABİLİRSİNİZ.HİSSE FİYATLARIMIZ 500-1000ARASINDADIR.
  İLETİŞİM :MURAT ÜNAL
  TELEFON:0-543-7281710
  AYVACIK ÇANAKKALE

 2. burak demir dedi ki:

  Uygun fiyata Erzurum malı büyükbaş kurbanlık satışlarımız başlamıştır.
  canlı 400-500 kg arası
  fiyatlar 4500- 5500 tl arasında değişmektedir. Her bütçeye uygun kurbanlık bulunur.
  Yerimiz Habipler/istanbul dadır.

  İsteye kesip teslim edilir.
  irtibat:
  05359384998
  05367386388

Paylaş

*