Kurbanlık Dana Fiyatları – Satılık Kurbanlık Danalar

Kurban bayramında sığır cinsinden kurbanlık dana kesecekler, kurbanlık dana fiyatları belli olmaya başlamıştır. 2011 kurbanlık tosun fiyatları, kurbanlık satılık dana işi yapanlar, iç piyasadaki kg. canlı ağırlık hesabı ile belirlendiğini belirtmektedirler.

Sığır cinsinden kurban kesimi yapacaklar, dana kesimi şartlarına, dinimizce uymak zorundadırlar.

Sığır cinsinden kurban kesimi için dini şartları şöyledir;

“Sığır cinsinden kurbanlık hayvanlar sığır ve manda cinsi hayvanlardır. Sığır cinsi kurbanlık hayvanlar erkek dişi fark etmez. Kurbanlık inek, kurbanlık düve, kurbanlık tosun olabilir.

Sığır cinsi kurban kesilecek hayvanların 2 yaşını doldurması gerekir. Kısaca kurbanlık inek, kurbanlık düve ve kurbanlık tosun 2 yaş ve üzeri sığır cinsi hayvan olması gerekir.

Sığır cinsinden kesilen kurbanlık inek, kurbanlık düve ve kurbanlık tosun bir kişi kesebildiği gibi 7 kişi tarafından kurbanlık olarak da kesilebilir. Yalnız 7 kişinin “Allah rızası için kurban kesme niyetiyle” olmaları gerekir. Hisseler kesinlikle tartılarak ayrılması gerekmektedir.”

Tüm kurbanlık hayvan kesimi için şartarı görmek için buraya TIKLAYIN.

Satılık kurbanlık danalar, piyasaya çıkmaya başlamıştır. Kurbanlık dana fiyatları şu şekilde oluşmaya başlamıştır.

Kurbanlık dana fiyatları 2011;

Kurbanlık dana fiyatları, canlı ağırlık hesabı ile yapılmaktadır. Dana canlı ağırlık fiyatı 8.50 TL ila 10.00 TL arasında değişmektedir. Kurbanlık dana fiyatları bölgeye ve illere göre canlı ağırlık Kg/TL 8.50 TL ila 10.00 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kurbanlık dana kesimi yapacaklar, kurbanlık dana fiyatları yukarıda belirtildiği gibidir. Sığır cinsinden kurban kesimi yapacak olanlar kurbanlık dana kesimi için gereken şartları yerine getirerek kurbanlarını keseceklerdir. Kurban kesim yerleri yerel belediyeler tarafından belirlenecektir. Kurban kesimi yapacaklar kurbanlık kesimlerini belediyelerin belirlediği yerlerde kesmek mecburiyetindedir.


Yorumlar

 1. ramazan koçak dedi ki:

  hadi caım sizde nerede 8.5 tl ithal in 9 tl olduğu bir zamanda yerli hayvan en az 12.5 olur…..

 2. admin dedi ki:

  Sayın Ramazan Koçak,
  Keşke daha yukarıda olsada yetiştirici daha fazla kazansa istiyoruz. Ancak kurbanlık dana fiyatları şu anda bu seviyelerde. Dişi kurbanlık fiyatı 8.5 TL Erkek dana fiyatı 10 TL ye yakın olarak satılmaktadır. Tabi bu fiyatlar canlı ağırlık Kg. bedelidir. Şu anda kesim böyle yapılmaktadır. Kurbana kadar artış gösterirse yine bildiririz.

 3. akın keskin dedi ki:

  ben hayvan cılık işini yapmak istiyorum.ama bu konu hakkında hiçbir bilgim yok.bu konu hakkında nasıl bilgi sahibi olabilirim.vaktim çok.beni bilgilendirir seniz size çok ……. teşk.

 4. cihad mülayim dedi ki:

  admin, ramazan bey çok haklı kurbanlık hayvanının özelliği 2 yaşına girmiş olması demek yani bir hayvan ayda 150 tl gibi bi masrafı var oda asgari 2 yılda 3000 tl yapar yani canlı 300 kg gelen bi hayvanı biz nasıl olurda maliyetine veririz.en az 12tl olması gerekir bence ama kurbanlık vasfına uygun değilde kasplık cins fakat 2 yaşına girmemiş hayvanları besiciler 2 yaş olayını bilmeyen müşterilere o dediğiniz fiyatlara satıyorlar çünkü kasaba vermekten daha karlı.Müşterilerin 2 yaş olayına dikkat etmeleri gerekir.

 5. admin dedi ki:

  Sayın Cihad Mülayim,
  Zaten kurbanlık danalar için 2 yaş sınırının dinimizce şart olduğu yazımız içerisinde mevcut. Normalde 2 yaşında bir dana 300 KG. çok üstünde olması gerekir. Hesabınız ne kadar doğru bilmiyorum ama 2 yaşında bir tosun 300 Kg. olarak satıyorsanız ve o yemi veriyorsanız 12 TL yede verseniz kar edemezsiniz zaten.

 6. sevgi görür dedi ki:

  akın keskin hayvan bakmak çok zor hiç kar edilmiyo boşu boşuna uğraşmayın yıllar önce çok para ediyodu ama şuanda bi kar edemezsiniz yemin çuvalı 38 olduğu bu zamanda hiç para etmez kaç gün dayanır bir çuvalla bitmiyo çeşit çeşit yem vereceksiniz bu durumda yemciler bi de kasaplar para kazanıyor mezbahada bi hayvan kestirseniz kilosu 12-13 olur 200 kilo bi hayvan 2400 yapar ama o da yem parası olur o da peşin olmaz çek verirler kasaplarda et 25ten aşağı değil kazanan belli ilk önce yem fiyatlarının düşmesi gerek belki o zaman kar edersiniz ama böyle devam ederse türkiye’de hayvancılık tamamen biter hayvan sayısı çok azaldı

 7. ümit dal dedi ki:

  abi bir bayram daha çiftçiye zararla bitti —kahrolsun ithal kurbanlıklar

 8. erdoğan aşıcı dedi ki:

  @sevgi görür: ewet sevgi haklısın hayvancılık artık bitmiş bi durumda önceleri çok değerli bi işdi ama şimdi tamamen öldürdüler.ama genede peşin çalıştıktan sonra aylık fena para bırakmaz,

 9. erkan karaaslan dedi ki:

  besicilik yaptık 2 adeti hastalandı öldü 1 adedi çivi yuttu işkembesi delindi 5000tl ye maal olan 1 hayvan 2000tl ye sattık diğer ikisi çöp yem pahalı birde ithal girdi işin içine hükümet ithal hayvan edeceğine yem ithal etseydi oda çare değil buseferde çiftçi madur olacak yani besicilik öldü Türkiyede büyük firmalar bile bıraktı banvit,koç biz nasıl baş edelim zengin ithal ediyor yine kazanıyor olan küçük işletmeciye

 10. mesut yazır dedi ki:

  İŞİ BİLMEYEN ÖNÜNE GELEN HAYVANCILIK YAPMAYA KALKARSA KAZANAMAZ BATAR.İŞİ BİLEN HAYVANDAN ANLAYAN YÜZDE YÜZ PARA KAZANIR HEMDE CİDDİ PARALAR KAZANIR BU İŞTE ÇEKİRDEKTEN YETİŞMEK LAZIM VARSA DÜŞÜNEN BANA ULAŞSIN HAYVANCILIK NASIL YAPILIR GÖRSÜN TEL05303734748

 11. murat ünal dedi ki:

  YERLİ DANA ,KOYUN VE KEÇİ ÜRETİMİ VE SATIŞI AYVACIK / ÇANAKKALE
  Ürettiğimiz yerli kır danası doğal koşullarda beslenen anadolunun yerli kır danasıdır.Tamamen anadoluya özgü bir ırktır.Hiçbir şekilde hormon,koruyucular,kimyasallar kullanılmadığı gibi üretimi islamı şartlara uygun yapılmıştır.
  ÇANAKKALE VE BALIKESİR BÖLGESİNE KURBANLIK HİZMETİ VERİYORUZ.EVİNİZE TESLİM EDİYORUZ.
  Ayrıca diğer bölgelerede nakliyeyi kurtaracak şekilde 8-10 hayvan ve üzeri hizmet veriyoruz.Hayvanlarımız enaz 2 yaşındadır.Kır danası fiyatlarımız ağırlığına göre 3000-5000 tl arasındadır.
  İSTERSENİZ HİSSE OLARAKTA KATİLABİLİRSİNİZ.vekalet vererek 7şer kişilikli ortaklı gruplarımıza katılabilirsiniz.
  Biz 50 yıldır işimizi dürüst ve doğru bir şekilde yürüten aile şirketiyiz.
  Ayrıca etleri islami şartlara hijyen kurallarına uygun şekilde eşit parçalayıp evinize teslim ediyoruz.
  EN ÖNEMLİSİ SIHHİ ŞARTLARDA İSLAMİ KURALLARA UYGUN ÜRETİP KESİYORUZ.
  İLETİŞİM:MURAT ÜNAL
  TELEFON:0-543-7281710
  AYVACIK / ÇANAKKALE

Paylaş

*