Kurbanlık Danada Kapak Atma

Diş çıkarma işlemini tamamlaması “kurbanlık danada kapak atma” olarak tabir edilmektedir. Kurbanlık büyükbaş hayvanlarda kapak atma işlemi 24 aylık olunca gerçekleşmektedir. Dolayısıyla 2 yaşını dolduran büyükbaş hayvan kurbanlık olabilir anlamı çıkmaktadır. Bu durum kurbanlık küçükbaşta 1 yaşını dolduran kurbanlık şartına uygundur.

Büyükbaşlarda kapak atma işlemi diş çıkarma olayından ibarettir.

Büyükbaş Hayvanlarda 2 Yaşında Diş Yapısı… Kurbanlık Danada Kapak Atma


Kurbanlık Dana

Kurbanlık dana, kurban olabilmesi için 2 yaşını doldurması şartı aranmaktadır. Bu durumda dana kapak atma işlemini tamamlaması gerekir. Önde bulunan dişlerin sekiz adetinin tam olarak çıkması ve yapısını tamamlaması dananın 2 yaşını doldurduğunu gösterir. Buna halk arasında “kapak atma”tabiri kullanılır.

Kurban kesecekler için, kurbanlık büyükbaş hayvan ve kurbanlık küçükbaş hayvan için kurbanlık şartları önemlidir. Özellikle kurbanlık büyükbaş hayvan için kapak atma işlemi gerçekleşmiş olması gerekir.

Kurbanlık büyükbaş hayvanlarda… Kurbanlık Dana


2012 Kurban Fiyatları Belli Olmaya Başladı

kurbanlik-dana

2012 kurban fiyatları belli olmaya başladığı; kurbanlık dana fiyatları canlı Kg. 12 – 14 TL, kurbanlık koç fiyatları ise 14 – 16 TL olacağı belirtilmektedir.


Kurban Satışı – Zor Olurmu?

2012 kurbanlık satışı zor olur mu? Bunu bekleyip göreceğiz. Dileriz, kurban için küçükbaş hayvan besiciliği ve büyükbaş hayvan besiciliği yapanlar zarar etmez. Çünkü sonuçta ülkemiz hayvancılığı zarar görecektir.


Kurbanlık Fiyatları 2012 – Düşüş Olurmu?

Kurbanlık Danalar

Kurbanlık fiyatları 2012 ile ilgili olarak büyükbaş hayvan fiyatları ve küçükbaş hayvan fiyatları düşüş gösterirmi? İle ilgili “fiyatlarda düşüş olur” başlığındaki gazete haberi ile ilgili bilgidir.


Kurbanlık Şartları – Kapak Atma

dana-dis-yapisi

Kurbanlık şartları, kurbanlık büyükbaş hayvan ve kurbanlık küçükbaş hayvan için değişiklikler gösterir. Büyükbaş hayvanlarda kapak atma olayı gerçekleşmesi yani 2 yaşına girmesi gerekirken, kurbanlık küçükbaş hayvan için bir yaşını doldurması yeterlidir.


2012 Kurbanlık Fiyatları

Kurbanlık Hayvanlar

2012 Kurbanlık fiyatlarını etkileyen faktörler ile, hastalıktan ari bölgelere ve diğer bölgelerimize kurbanlık hayvan temini nerelerden yapıldığı hakkında bilgilerdir.


Kurban Kesim Yerleri – Kurban Kesim Hizmetleri

Kurban Kesim Yerleri

Kurban kesim yerleri, Diyanet İşleri Başkanlığının Kurban Kesim Hizmetleri yönetmeliği ile nasıl olması gerektiği ve kurban kesimi yapacakların kurban kesimi yapılan yerler haricinde kurban kesemeyecekleri bildirilmektedir. Kurban kesim hizmetleri ile ilgili kurbanlık kesimi yerleri hakkında bilgidir.


Kurban Satış Yerleri – Ucuz Kurbanlık Nerede?

Kurban Satış Yeri

Kurban satış yerleri, ile ilgili olarak kurban hizmetleri yönetmeliğinde kurbanlık satış yerleri nasıl olmalıdır? Ayrıca kurban kesimi yapacak vatandaşlar ucuz kurban nerede bulabilirler? gibi konularda dikkat etmeleri gereken bilgilerdir.


Kurbanlık Dana Fiyatları – Satılık Kurbanlık Danalar

besiye-alinacak-danalar

Kurbanlık dana fiyatları 2011 yılında canlı kg/TL olarak 8.50 TL ila 10.00 TL arasında olacaktır. Dana fiyatları illere ve bölgelere göre değişmektedir. Kurbanlık dana satışı başlamıştır. Kurban bayramı için kurbanlık dana kesimi yapacaklar, belediyelerin kurban kesim yerleri olarak belirledikleri yerlerde kurban kesimi yapacaklardır.