Romanov Koyunları Hakkında Bilgi

Romaov koyunları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıda verilen linklere tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ülkemizde bir çok özel işletme tarafından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izni ile getirilip, yetiştiriciliği yapılan romanov koyunu kuzu satışları ilanlarla duyurulmaya başladı.

Romanov Koyunları hakkında bilgi almak isteyenler bu linki TIKLAYINIZ.   http://www.hayvanbilgisi.com/?p=14

Araştırma yapmadan bu ilanlara göre romanov koyunu kuzusu alımı yapmayın. İyice araştırdıktan sonra alım yapınız.

Romanov koyunu kuzusu alacaklar mutlaka araştırmasını yaparak… Romanov Koyunları Hakkında Bilgi


Yerli Koyun Irkları

Ülkemizde yetiştirilen yerli koyun ırkları ile bu koyunların yetiştirilme amacı ile etçi, sütçü ve yapağıcı koyun ırkları olduğu, aynı zamanda yağlı kuyruklu koyun ırkları ve yağsız kuyruklu koyun ırkları olarak ayrıldıkları hakkında bilgilendirme yazı metnidir.


Koyunlarda Damızlık Seçimi

Koyun yetiştiriciliği yapacaklar için koyunlarda damızlık seçimi önemlidir. Bütün koyun ırkları için geçerli damızlık seçimi itina ile yapılmalıdır. Verimli koyun yetiştiriciliği için damızlık seçimi önemlidir.

Damızlık koyun ve damızlık koç seçimi yapılırken ırkının bütün özelliklerini taşıyan hayvanların seçimine dikkat edilmelidir. Koyunlarda damızlık seçimi ile ilgili olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının tavsiyeleri aşağıya çıkarılmıştır. Damızlık seçiminde dikkat edilecek hususlar ile tavsiyeler Bakanlığın web sitesinden alınmıştır.

“Damızlık


Koyun Yetiştirme Metotları

Koyun yetiştirme metotları ile ilgili olarak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hazırlanan yazı metni ile koyun yetiştirmede saf yetiştirme ve melezlemenin nasıl yapıldığı hakkındaki bilgilendirme yazısıdır.


Koyun Yetiştiriciliği

Ülkemizde koyun yetiştiriciliği nasıl yapılması gerektiği hakkında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının belirtmiş olduğu yazı metni hakkında bilgi yazısıdır.


Berrichon Du Cher Koyunu

1. Koyun cidago yüksekliği 70 cm, 2. Koç cidago yüksekliği 73 cm, 3. Koyun canlı ağırlığı 70-90 kg, 4. Koç canlı ağırlığı 110-140 kg

Berrichon du cher koyunu yetiştiriciliği ile ilgili olarak, berrichon du cher koyunu verim özellikleri ve diğer yetiştirme özellikleri hakkında bilgilendirme yazı metnidir.


Dorset Koyunu

Dorset Koyunu ve Kuzusu

Dorset koyunu ile ilgili olarak, nerede yetiştirildiği ve bu ülkeden diğer ülkelere hangi amaçla yetiştirilmek üzere götürüldüğü gibi konularda kısa bilgilendirme yazısı ile birlikte, bu koyun ırkının verim özelliği ve görünüm özelliğini belirten yazı metnidir.


Persian Koyunu

Persian koyun ve kuzusu

Persian koyunu; İran, Suudi Arabistan ile Güney Doğu Afrika ülkelerinin bozkır ve yarı çöl olan yerlerinde yetiştirilmektedir. Daha ziyade eti için yetiştirilen persian koyunu dünyada birçok koyun ırkı ile melezleme yapılmıştır. Özellikle anne hattı mükemmeldir. Dorper koyunu anne hattı persian koyundur.


Norduz Koyunu

Norduz Koyunu

Norduz koyunu ile ilgili olarak, Bakanlığın yapmış olduğu hibe desteği ile norduz koyunu görünüm, verim ve diğer özellikleri hakkında bilgilendirme yazı metnidir.


Çine Çaparı Koyunu

Çine Çapari Koyunu

Çine çaparı koyunu, nerde yetiştirildiği ile bu koyunun görünüm ve verim özellikleri hakkında genel bilgilendirme yazısıdır.