Kuzu Eti Fiyatları

Kuzu eti fiyatları, canlı kuzu fiyatları ile ilgili olarak artmakta ve azalmaktadır. Bölgelerimize göre satılık kuzu fiyatlarının değişmesinden kaynaklanarak, kuzu eti fiyatları illerimize göre değişmektedir.

Normal olarak canlı kuzu fiyatları arttıkça kuzu eti fiyatları artmaktadır. Kuzu kesim fiyatları kesim yapılan yerlerde güncel olarak belirlenmektedir.

Kuzu kesim fiyatları, Et Balık Kurumu satış mağazalarında günlük kuzu et fiyatları açıklanarak satılmaktadır. Bu durum kuzu eti fiyatları açısından belirleyici olarak görülmektedir.

Kuzu eti fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesinin kuzu üretimine bağlı olmaktadır. Koyun sayısı azaldıkça kuzu sayısıda buna bağlı olarak azalmaktadır. Bu nedenle kuzu azlığından satılık kuzu fiyatları artmaktadır.

Ülke genelinde Et Balık Kurumu satış mağazalarında kuzu et fiyatları aşağıdaki tabloda belirlendiği gibi satılmaktadır. Verilen fiyatlar 1 Kg. kuzu eti fiyatlarıdır.

GÖVDE KUZU ETİ  22,00 TL/KG
KUZU ÇATAL BUT  25,00 TL/KG
KUZU KOL  22,50 TL/KG
KUZU PİRZOLA  35,30 TL/KG
KUZU GERDAN  18,50 TL/KG
KUZU GÜVEÇ  15,30 TL/KG
KUZU BUT ŞİŞ  31,25 TL/KG
KUZU BUT FIRIN  26,75 TL/KG 
KUZU KOL KUŞBAŞI KEMİKSİZ  29,25 TL/KG 
KUZU BEYTİ-KIYMA  28,13 TL/KG 
KUZU BUT KÜLBASTI  31,25 TL/KG 

Et Balık Kurumu kuzu eti fiyatları güncel olarak bu şekildedir.

Kuzu eti fiyatları, yerine göre Et Balık Kurumu tarafından bu şekilde belirlenmiştir. Canlı kuzu fiyatları ile beraber değişmesine rağmen serbest piyasada artı ve eksi olarak fazla bir farklılık görülmeden aynı ortalamada olmaktadır.


Yorumlar

  1. fatma önçlü dedi ki:

    HAKIKAT GIDA LTD.ŞİT OLAR SIZLEDEN BUTUN KUZU FIYATINI FATKS OLAR RICA EDIYORUM SAYGILAR FAKS 0216 313 87 48

Paylaş

*