Yumurta Tavukçuluğu – Yumurta Tavuğu Yatırım Kredisi

Yumurta tavukçuluğu kredisi alacak işletme sahipleri için Ziraat Bankasının tavukçuluk kredisi açıklanmıştır. Bankanın yumurta tavukçuluğu yapacaklar için tavukçuluk kredisi kullandırma şartları ve kredi faiz oranları vadeleri belirlenmiştir.

Yumurta tavuğu yetiştiriciliği için kredi alacaklar, en az 5000 yumurta tavuğu ve üzeri işletme için kredi alabileceklerdir.

Yumurta tavuğu yetiştiriciliği için kredi alacaklar; Kümes yapımı, tadilatı, bio güvenlik önlemleri, ilgili makine, alet ve ekipman alımı ile diğer yatırım giderlerinin finansmanı amacıyla 7 yıl vadeli yatırım kredisi kullanabileceklerdir.

Yumurta tavuğu yetiştiriciliği için işletme kredisi alacaklar ise azami 24 ay vadeli işletme kredisi alabileceklerdir.

Yumurta tavukçuluğu kredisi için uygulanacak faiz oranı ise % 50 indirimli uygulanacaktır. Bilindiği gibi hayvancılık kredileri Ziraat Bankası tarafından yıllık % 10 olarak açıklanmıştı. Dolayısıyla yumurta tavukçuluğu kredisi yıllık % 5 olarak uygulanacaktır.

Ziraat Bankasının, kanatlı sektörü için uygulanacak krediler ile yumurta tavuğu kredileri hakkındaki açıklamaları aynen aşağıdaki gibidir.

“Etlik piliç yetiştiriciliğinde 10.000 adet, yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 5.000 adet, hindi yetiştiriciliğinde 2.500 adet, kaz, ördek veya bıldırcın yetiştiriciliğinde 2.000 adet ve üzeri kapasitelerde üretim yapıyorsanız;

  • Kümes yapımı, tadilatı, bio güvenlik önlemleri, ilgili makine, alet ve ekipman alımı ile diğer yatırım giderlerinin finansmanı amacıyla azami 7 yıl vadeli YATIRIM KREDİSİ
  • Bakanlıkça çalışma izni verilmiş damızlık işletme ve/veya kuluçkahanelerden yumurta, civciv ve/veya yarka alımı, yem alımı ve diğer işletme giderlerinin finansmanı amacıyla azami 24 ay vadeli İŞLETME KREDİSİ

ürünlerimizden yararlanabilirsiniz.”

Yumurta tavukçuluğu kredisi aynı zamanda tavuk çiftliği kredisi olarak yani yatırım kredisi olarak kullanılmaktadır. Tavuk çiftliği kredisi kümes yapımı ve tadilatı olarak kullanılabilir. Kullanılacak tavukçuluk kredisi % 5 faizli 7 yıl vadelidir.

Yumurta tavuğu ve etlik piliç yetiştiriciliği kredisi üst limiti 1.500.000 TL olarak Banka tarafından açıklanmıştır.

Etlik piliç yetiştiriciliği yapacaklarda aynı şartlarda tavuk kredisi kullanabileceklerdir. Etlik piliç yetiştiriciliği kredisi kullanacaklar en az 10.000 adet ve üstü etlik piliç işletmesi için tavuk kredisi kullanabileceklerdir.

Yumurta tavukçuluğu kredisi kullanacaklarla etlik piliç yetiştiriciliği kredisi kullanacaklar yatırım kredisi için % 5 faizli 7 yıl vadeli, işletme kredisi ise % 5 faizli 24 ay vadeli Ziraat Bankasından durumu uyanlar tarafından kullandırılacaktır.


Yorumlar

  1. ufuk4108 dedi ki:

    Merhaba arkadaşlar kümes kurmak isteyenler için gerekli ekipmanlar konusunda bilgi verebilirim..bilgi almak isteyenler 0545 422 26 03 nolu telefondan iletişime geçebilirler..

Paylaş

*