Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde hayvancılık kredisi veren bankalar ve hayvancılık kredisi veren kurumlar şu şekilde sıralanabilir. Öncelikle iki başlık altında incelenmesinde yarar var. (A) Devlet destekli hayvancılık kredisi veren bankalar, (B) Hayvancılık kredisi veren devlet ve özel bankalar olarak. Devlet bankaları ve özel bankalar hayvancılık kredisini kendi yönetimlerinin belirlemiş olduğu şartlara göre vermektedir.

A-    Devlet destekli hayvancılık kredisi veren bankalar ve kurumlar bunlar;

  1. T.C. Ziraat Bankası
  2. Tarım Kredi Kooperatifleri

Devlet destekli hayvancılık kredisi veren bankalar ve kurumlar her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının açıklaması ve denetimi ile üreticilere hayvancılık kredisi kullandırırlar.

Hayvancılık kredisi alma şartları yine ilgili bakanlıkça açıklanmaktadır. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık kredisi nasıl alınır? Diye düşünmeyin durumunuz kredi almaya uygunsa ve hayvancılık kredisi kullanmak istiyorsanız, ilgili banka ve kurumlara hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Devlet destekli hayvancılık kredisi şartları ve faiz indirim oranlarını görmek için TIKLAYINIZ.

B-    Hayvancılık kredisi veren bankalar içerisinde özel bankalar ve devlet bankaları da mevcuttur.

Bu bankaları şöyle sıralayabiliriz.

  1. Ziraat Bankası
  2. Halk Bankası
  3. TEB
  4. Akbank
  5. Denizbank
  6. Garanti Bankası

Ziraat Bankasının devlet destekli hayvancılık kredisi kullandırdığını yukarıda belirttik. Sıfır faizli hayvancılık kredisi ve faiz indirimli hayvancılık kredisi uygulaması yapmaktadır.

Diğer hayvancılık kredisi veren bankalar ise hayvancılık kredisini 12 ay ile 60 ay arası vadeli vermektedirler. Bankalara kredi geri ödemeleri aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık dilimler halinde olmaktadır. Her bankaya göre vade ve geri deme şekli değişmektedir. Özel bankalardan hayvancılık kredisi alma şartları için kredi alacağınız bankayı seçtikten sonra ilgili banka şubesi ile detayları görüşebilirsiniz.

Hayvancılık kredisi için gerekli evraklar için TIKLAYINIZ.

Hayvancılık kredisi veren bankalar ve kurumlardan hayvancılık kredisi alacaklar durumları kredi almaya uygun ve alacakları kredi için verebilecekleri teminatları var ise hemen hayvancılık kredisi için başvurusu yapabilirler.


Paylaş

*