Hayvancılık Destekleri 2011 – Hayvancılık Teşvik Kredileri

Hayvancılık destekleri 2011 yılı içerisinde, 2010 da olduğu gibi devam edeceği karara bağlanmıştır. 06.01. 2011 tarihinde Bakanlar kurulu Kararı Resmi Gazetede yayınlanan 2011 tarım ve hayvancılık destekleri ile 2011 hayvancılık desteklemeleri 01.01.2011 tarihinden geçerli olmak üzere başlamıştır.

Devletin hayvancılık teşvikleri, 2010 yılına göre çok küçük değişikliklerle 2011 hayvancılık destekleri devam edecektir. Faizsiz hayvancılık kredisi 2011 yılında yine devam edeceği Bakanlar Kurulu Kararı ile kesinleşmiştir.

Hayvancılık teşvik kredileri, faizsiz hayvancılık kredisi şeklinde uygulandığı gibi bazı hayvancılık teşvik kredileri faiz indirimli olarak kullanılacaktır.

2011 devlet destekli hayvancılık kredisi Bakanlar Kurulu Kararı ile faizsiz hayvancılık kredisi ve faiz indirimli hayvancılık teşvik kredileri şu şekilde belirlenmiştir.

Tarım ve Hayvancılık destekleri faizsiz hayvancılık kredisi ile faiz indirimli hayvancılık teşvik kredileri üst limit ve faiz oranları:

KREDİ KONULARI İNDİRİMORANI(%) KREDİ ÜSTLİMİTİ(TL)
HAYVANSAL ÜRETİM    
Damızlık sığır yetiştiriciliği (etçi – süt) 

Damızlık düve yetiştiriciliği

Büyükbaş / Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği

Büyükbaş hayvan besiciliği

Küçükbaş hayvan besiciliği

 100

 100

100

100

100

7.500.000

 7.500.000

3.000.000

3.000.000

1.500.000

TARIMSAL SULAMA    
Tarımsal sulama 100 1.500.000
DİĞER ÜRETİM KONULARI    
Kontrollü örtüaltı tarımı 50 7.500.000
İyi tarım uygulamaları /Organik tarım

Su ürünleri

50

50

 3.000.000

3.000.000

Sertifikalı tohum, fide, fidan yurt içi üretimi/kullanımı

Standart fidan yurt içi üretimi/kullanımı

50

50

1.500.000

1.500.000

Kanatlı sektörü 50 1.500.000
Arıcılık 50 1.500.000
Tarımsal mekanizasyon

Diğer üretim konulan

50

50

500.000

500.000

2011 yılı hayvancılık kredileri, Bakanlar Kurulu Kararı ile yukarıda belirtilen şekilde uygulanacaktır.

Hayvancılık destekleri 2011 yılı içerisinde 01.Ocak.2011 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş ve uygulanmaya başlamıştır. Hayvancılık teşvik kredileri kullanmak isteyenler Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine müracaat edebilirler.


Yorumlar

 1. admin dedi ki:

  Yakınınızda bulunan Ziraat Bankası şubesi yada Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüklerine uğrayıp, detaylı bilgi alabilirsiniz. Bulunduğunuz yere yatırım kredisi verilmektedir.@Mahmut Demircan:

 2. enes keklik dedi ki:

  sayın abilerim ben 20 yasında yım bede bu devlet kredisinde n faydalana bilirmiyim ben su anlık erzurumda yasıyorum ama abim bu iş ten cok iyi anlıyor bunun için abimin yanına gidip bu iş yapmak istiyorum acaba ben burda neler yapa bilirim bana yardımcı olumusunuz abim kırıkkale çerikli kasabasında yasıyor bunu yapma destegim ne kadar acaba ….

 3. mehmet doğan dedi ki:

  sayın arkadaşlar teşvikler fakir kısmına yok bir yıldan fazla uğraşıyorum her şey tamam veteriner efendi ahırı beyenmedi sanki kendi ? Ve onay vermedi vermeyice mahvetti 30 baş için istemediği kalmadı demek istiyorum uğraşmayın ya koç holdink yada sayılı zenginler bilere yok

 4. emre erdem dedi ki:

  s.a ben emre 25 yaşındayım 2 yıldır hayvancılıkla uğraşıyorum denizlide oturuyorum hayvan sayım büyüklü küçüklü 18 adet tarım kredi kooperatifi aracılığı ile aldım ama ben bu işi ve sayıyı büyütmek istiyorum ancak devletin şuan için kredi şartları ve faiz oranları belli değil..benim sorum bu şartlar ve faiz yada faizssiz krediler ne zaman belli olcak bilginiz var mıdır? ve ahıra kredi verilmiyor sadece sağım odası makina ekipmanlarına veriliyor ahır kredileri ne zaman belli olur yada verilecek midir?şuan olduğum yerden 15dönüm araziye taşımak ve oraya çiftlik kurmak istiyorum yardımınız için teşekkür ediyorum iyi çalışmalar bilgilendrirseniz sevinirim

 5. sadettin ışık dedi ki:

  Degerlı arkadaslar yorumlarınızı ılgıyle okuyorum malesef uzulerek belırtmek ısterımkı cogu arkadaslar kulaktan dolma konusuyorlar.Benım bu ıslerle ılgılı yaptıgım arastırmalardan anladıgım devlet fakırle ugrasmıyor paran varsa hıbede kredıde senın paran yoksa devletten 1 kurus alamazsınız benım yaptıgım gıbı para bırıktırmeye bakın.uzun arastırmamdan sonra devlet elıyle bu ısı yapamıyacagımı anladım 2 yıldır suudı arabıstandayım 1 yılım kaldı .ıple cekıyorum hayvanlarımı alacagım gunu tum arkadaslara saygılar ….

 6. Ekrem ACAR dedi ki:

  Merhaba,
  Bu teşvik kredisi kiralık araziye ahır süt hayvancılığı için veriliyormu?

 7. erasla dinler dedi ki:

  bana hayvan kredisi verilermi ve şiar

 8. mustafa mankan dedi ki:

  merhaba niğde den mustafa ben keklik sülün yetiştiriciliği yapmak istiyorum fakat bu konu hakkında teşvik kıradisi nasıl alabilirim birbilgimyok bu konu hakkında bana detaylı bilgi verebilirseniz çok menmun olurum destekler veriliyormu üretim yaptıktan sonra yetiştirilen hayvanları devlet geri üreticiden satın alıp değerlendiriyormu .sıfırdan başlayacak üreticiler içim hangi şartlar söz konusu yardımlarınız için şimdiden teşekürler….

 9. İBRAHİM GEDİK dedi ki:

  BEN KAMU KURUMUNDA DEVLET MEMURU OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM KONYADA İKAMET EDİYORUM VE KONYADA ÇALIŞIYORUM 10 ADET DAMIZLIK İNEK ALIP HAYVANCILIK YAPMAK İSTİYORUM VE BUNLARA UYGUN AHIR YAPMAK İÇİN UYGUN ARAZİ ALACAĞIM BANA NE KADAR TEŞVİK VERİRSİNİZ BEN HAYVANCILIK YAPMAYI ÇOK SEVİYORUM BEN BU KREDİDEN NASIL YARALANACAĞIM BANA BİLGİ VERİRMİSİNİZ ACABA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM SIFIRDAN BAŞLIYACAK ÜRETİCİLER İÇİN NELER GEREKLİ BİLGİLERİNİZİ ARZ EDİYORUM.

 10. Mestan Güneş dedi ki:

  Karacabey/BURSA

  Sütaş, Eker, Kay ve Yörsan gibi firmaların işlemek için süt temin ettikleri köy ve çiftliklerin, yem fabrikalarının bulunduğu, bereketli topraklar olan Bursa’mızın güzide ilçesi Karacabey’de, at çiftliği yapmak mı? büyük ve ya küçük baş hayvan çiftliği kurmak mı? Ya da meyve bahçesi için yer mi arıyorsunuz?

  Aynı zamanda; uzun vadeli düşünün.

  Türkiye’nin ilk Tarım Organize Sanayi Bölgesinin yapılacağını,
  Otomotiv Test Merkezinin Karacabey’in gündemde olduğunu,
  Marmara denizi Kocadere üzerinden Uluabata bağlanacağını.
  Bazı bölgelerine hobi bahçelerinden tutunda, turistlik amaçlı piknik alanlarının,
  Eğlence Parklarının yapılacağını,
  Yeni İstanbul İzmir otoyolunun geçeceğini,
  Hızlı Tren yolunun ara istasyonun Karacabey’e yapılacağını bilerek hareket edin.
  (Lütfen bu söylediklerimi internet üzerinden takip ediniz)

  Ben ve ekibim size en uygun araziyi araştırır, bulur sizi dürüst çalışma ilkesiyle sahibiyle tanıştırır yani pazarlık şansı tanıyarak toprak yatırımınızda daha da karlı çıkmanızı sağlarız.

  (Hayvan temini, fidan temini gibi konularda sizi ilgili dürüst kişilere yönlendirebilirim)

  Yeni ofisimle yakında hizmetinizdeyim. 7/24 arayın sizi bekliyorum.

  En büyük sermayemiz güveniniz,

  Mestan GÜNEŞ

  Gsm: 0(532) 171 17 44
  e-posta: mestangunes@hotmail.com.tr

Paylaş

*