Hayvancılık Destekleri 2011 – Hayvancılık Teşvik Kredileri

Hayvancılık destekleri 2011 yılı içerisinde, 2010 da olduğu gibi devam edeceği karara bağlanmıştır. 06.01. 2011 tarihinde Bakanlar kurulu Kararı Resmi Gazetede yayınlanan 2011 tarım ve hayvancılık destekleri ile 2011 hayvancılık desteklemeleri 01.01.2011 tarihinden geçerli olmak üzere başlamıştır.

Devletin hayvancılık teşvikleri, 2010 yılına göre çok küçük değişikliklerle 2011 hayvancılık destekleri devam edecektir. Faizsiz hayvancılık kredisi 2011 yılında yine devam edeceği Bakanlar Kurulu Kararı ile kesinleşmiştir.

Hayvancılık teşvik kredileri, faizsiz hayvancılık kredisi şeklinde uygulandığı gibi bazı hayvancılık teşvik kredileri faiz indirimli olarak kullanılacaktır.

2011 devlet destekli hayvancılık kredisi Bakanlar Kurulu Kararı ile faizsiz hayvancılık kredisi ve faiz indirimli hayvancılık teşvik kredileri şu şekilde belirlenmiştir.

Tarım ve Hayvancılık destekleri faizsiz hayvancılık kredisi ile faiz indirimli hayvancılık teşvik kredileri üst limit ve faiz oranları:

KREDİ KONULARI İNDİRİMORANI(%) KREDİ ÜSTLİMİTİ(TL)
HAYVANSAL ÜRETİM    
Damızlık sığır yetiştiriciliği (etçi – süt) 

Damızlık düve yetiştiriciliği

Büyükbaş / Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği

Büyükbaş hayvan besiciliği

Küçükbaş hayvan besiciliği

 100

 100

100

100

100

7.500.000

 7.500.000

3.000.000

3.000.000

1.500.000

TARIMSAL SULAMA    
Tarımsal sulama 100 1.500.000
DİĞER ÜRETİM KONULARI    
Kontrollü örtüaltı tarımı 50 7.500.000
İyi tarım uygulamaları /Organik tarım

Su ürünleri

50

50

 3.000.000

3.000.000

Sertifikalı tohum, fide, fidan yurt içi üretimi/kullanımı

Standart fidan yurt içi üretimi/kullanımı

50

50

1.500.000

1.500.000

Kanatlı sektörü 50 1.500.000
Arıcılık 50 1.500.000
Tarımsal mekanizasyon

Diğer üretim konulan

50

50

500.000

500.000

2011 yılı hayvancılık kredileri, Bakanlar Kurulu Kararı ile yukarıda belirtilen şekilde uygulanacaktır.

Hayvancılık destekleri 2011 yılı içerisinde 01.Ocak.2011 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş ve uygulanmaya başlamıştır. Hayvancılık teşvik kredileri kullanmak isteyenler Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine müracaat edebilirler.


Yorumlar

 1. Burak dedi ki:

  merhaba.ben hayvancılık kredisi almak istiyorum arazim var mesela krediyi en düşük olarak nekadar veriyolar minimum kredi ?

 2. aziz yazar dedi ki:

  admin beyin dikkatine

  ben istanbulda ikamet ediyorum.memlekette hayvancılık yapcam ama burdaki bir ziraat bankasına başvurabiliyormuyum.birde teminat olarak köydeki yerler dedemizin adına kayıtlı.benin ist.adıma kayıtlı tapu teminat olarak gösterilebilirmi.şimdiden tşk.ler

 3. yasin dedi ki:

  Merhaba;

  İzmir kemalpaşa organize sanayi bölgesinde 3 dönüm arazim var.Besicilik yapmak istiyorum.Arazinin küçük olması ihtimalini düşünerek 5 yıllığına karşı araziyi kiralayabiliyorum.( 20 dönüm) ilk etapta 30 veya maksimum 40 hayvanla başlamak istiyorum.Mevcut şirketime ek mi yapmalıyım yoksa bu iş için yeni şirket mi kurmalıyım.Nerden başlamam gerekiyor.Nerelere kayıt olmalıyım.Gerekli teşvikler veya krediler için nerelere başvurmalıyım.Kredi veya teşvik için teminatlarım bulunmaktadır.Başvuruları yapmadan önce ahır hayvan alımı v.s. gibi yatırımlarımı öz sermaye ile karşılayıp sonra başvuru yapsam daha mı iyi olur.Bilgilendirirseniz sevinirim.İyi çalışmalar

 4. serhat topçu dedi ki:

  kredi için ipotek şartmı

 5. murat sanlı dedi ki:

  Sn. Yetkili,
  yönlendirmeleriniz için öncelikle teşekkürler. Ağrı ve Kars’ta arazilerim var, sanırım kalkınmada öncelikli iller ve burada besi hayvancılığı yapmak üzere 250.000 TL tutarında özkaynaklı yatırım planlıyorum. Aynı işin uzantısı olarak da batıda (trakya ya da Balıkesir) süt hayvancılığı için 250.000 TL özkaynaklı tutarında yatırım planım var. Konu ile ilgili proje ve altyapı araştırmalarım devam ediyor.
  Sorularım;
  1. Kalkınmada öncelikli yerlerde hibe oranı nedir ve prosedürel işler tamam ise hibenin alınmaması gibi bir durum varmı?
  2. Balıkesir de süt hayvancılığı için hibe durumu var mı?
  3. Kullanılacak kredilerde özkaynak ile yapılan yatırımlar ipotek olarak değerlendiriyor mu?
  Bu konuda önereceğiniz sağlam ve güvenilir danışmanlık hizmeti veren firmalar olabilir mi?
  Teşekkürler…

 6. admin dedi ki:

  Sayın Murat Sanlı,
  Hibe projelerden yararlanmak için bir şahıs sadece bir proje ile katılabiliyor. Kırsal kalkınma projeleri için hayvancılıkta 21 ilde hibe uygulaması var. Bunlar doğu ve Güneydoğu İllerini kapsamakta. Çiftlik yapımı, hayvan alımı ve ekipman alımı için hibe uygulanmaktadır. Şahıslar 150.000 TL. şirketler için 600.000 TL ye kadar hibe uygulaması yapılıyor. Ancak bu işler için özel danışmanlık firmaları veya bu işleri takip eden özel şirketler mevcut bunlarla irtibata geçip bilgi alabilirsiniz. En azından Tarım İl Müdürlükleri Destekleme Şube Müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz.

 7. yasin dinç dedi ki:

  merhaba tekirdağda 100 dönüm arazi kiraladım büyükbaş hayvan besiciliği yapmayı planlıyorum bununla ilgili teşvik veya hibe yoluyla kredi nasıl sağlayabilirim bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim

 8. admin dedi ki:

  Sayın Yasin Dinç,
  Kredi veren kurumlar Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleridir. Bu kurumlara uğrayabilirsin. Ayrıca diğer hibeler için Tarım İl Müdürlüğü Destekleme Şube Müdürlüğünden bilgi alabilirsin.

 9. murat dedi ki:

  ben uşaktan murat büyükbaş hayvan almak isteye warsa yardımcı olabilirim elimde gebe düveler we tokalık danalar war tabi isteyen varsa krediye uygundur

 10. Yasin Öztaş dedi ki:

  iyi günler.devlet besicilik yapanlara destek sağlıyormuş.bunun için gerekli olan şeyler tam olarak nedir ve destek miktarı hayvan başına kaç tl.dir bileniniz var mı? bir de hayvanların 3 aylık pasaportu olması gerekiyormuş diye birşey duydum.bunun aslı var mıdır? yardımcı olursanız sevinirim..

 11. admin dedi ki:

  Sayın Yasin Öztaş,
  Besicilik yapanlara destek sağlanıyor detaylı bilgi ve destekler içinTarım İl Müdürlükleri Destekleme Şube Müdürlüğüne uğrayın bilgi alın. Yeni doğan buzğıları kayıt altına aldırmanız gerekmektedir. Kulak küpesi takılınca kayıt işlemide yapılmış olur. Bu hayvanın soy kütüğüne kayıt yapılması hayvanın istediğiniz zaman evrakı( Pasapotu) çıkartabilirsiniz satış veya diğer destek işlemleri için. Kulak küpesi için Veteriner Hekiminize başvurun.

 12. Mustafa AYAR dedi ki:

  İyi çalışmalar admin kardeş. bi kaç sorum olcak..
  1.Ben ve beraberimde 2 akrabam memleketim olan yozgatta hayvancılık yapmak istiyoruz bölgede bu işi ciddi anlamda yapan kurum bildiğimiz kadarıyla yok, biz bu işin üstüne gidildiği takdirde uzun vadede (4-5 yıl) karşılığını alacağımızı düşünüyoruz buraya kadar bi sıkıntı yok lakin bi kaç dezavantajımız var yatırım yapıpda ortaya çıkaracağımız bi maddi gücümüz yok Ankara’da doğup büyüdük açıkça konuşmak gerekirse işten de anlamıyoruz ama kendi işimizi yapmak için de azimliyiz.Başımızda duracak 2 kişi var çok da iyi olmasalarda görüp geçirmiş kişiler.
  Memlekette bi kaç tarla var uygun devlet bize kredi ve teşvik primi verirmi vermesi için bişey yapabilirmiyiz biz bu işi cidden yapmak istiyoruz
  2.kısa vadede işi kavramak çözümler üretmek adına çalışmalar yapmak çevreden bilgi edinip hem bölge adına hareketlilik hemde yöremize katkı sağlamak istiyoruz valla içimden geldiği gibi yazdım biraz konu birbirine girdi galiba
  işin özü bize kredi verirler mi herhangi bi teminat göstereceğimiz yerimiz yok. bize bi akıl verirsen değerli vaktinden biraz ayırırsan sevinirim.

  Teşekkür ederim İyi Çalışmalar…

 13. admin dedi ki:

  Sayın Mustafa Ayar,
  Yozgat’ta uygun bir iki tarla var demişsiniz, sonrada verecek teminatımız yok diye yazmışsınız. Sıfır faizli hayvancılık kredisi veren kurumlar Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleridir. Hayvancılık kredisi alacaklardan kesin teminat istiyorlar. Hatta bazı yerlerde kefil bile istiyorlar. Bu tür imkanlarınız yoksa, yapacağınız yatırım tutarı kadar öz kaynağınızda bulunmuyorsa biraz zor kredi alınabilir. Teminatınız varsa kredi veren kurumlarla bir görüşün derim.

 14. ali kaya dedi ki:

  öğrenmek istediğim küçükbaş hayvan almak istiyorum, hayvan başına ne kadar fiyat veriyorlar..

 15. YUNUS YILDIRIM dedi ki:

  merhabalar tarım kredi koparatifinde daha önce başvurdum ancak bana kredilerin haziran ayına kadar durdurulduğu sölendi bu krediler ne zaman başlayacak 2.cisi de adıyaman ilinde hibe desteği varmı. varsa hem hibeden hemde 0 fazili krediden yararlanabilirmiyim

 16. Mustafa Karşı dedi ki:

  Merhaba. Benim oğlum Aydın üniversitesinde büyük ve küçük baş hayvan yetiştiriciliği okuyor. Seneye mezun olacak g. doğu veya doğu and. bölgesinde Büyükbaş hayvan besiciliği yapmak istiyoruz. Oğlumun bu bölümü okuması bize bir avantaj sağlar mı ? Yani teminat olmadan kredi almamız mümkünmüdür ? Yada teminat olarak İstanbul’da bulunan bir arsamız var o kabul edilir mi ? Bir de verebilecekleri kredi tutarı nedir ?

 17. admin dedi ki:

  Sayın Mustafa Karşı,
  Tabi oğlunuzun okuduğu okul hayvancılık yapmak için avantaj. Teminat ve kredi ne kadar olur onu Ziraat Bankası ile görüşebilirsiniz.

 18. Kurtuluş dedi ki:

  Sayın Admin Amasya/Merzifon da bu 21 ile dahil mi (doğu ve g.anadolu bölgesi hariç) Kırsal kalkınma projesi hibeleri için… Vede devlet max. ne kadar 7 yıl faizsiz kredi veriyor . ipotek yapılabilecek mülküm var.. teşekkür ederim.

 19. admin dedi ki:

  Sayın Kurtuluş,
  7 yıl faizsiz kredi yukarıdaki metinde iş kollarına göre ne kadar limitte olduğu belirtilmektedir. Hangi iş kolunda iş yapacağınıza göre bakabilirsiniz.

 20. ismail cıdır dedi ki:

  sayın admin tarım kredi kooperatine gittim. biri elinde sigara ve neskafe dışarıda telefonla konuşuyor iş ile alakalı değil dinledim çünkü. içeri girdim bir masa ve 3 kişi oturmuş kodaman. ayaklar uzatılmış belinin üzerine oturulmuş. baktım bişey demeden çıktım gittim. ben içeri girerken zaten resmi dairenin vermiş olduğu soğuklukla 1-0 malup giriyorum. kodaman amcamlar ayaklar uzatılmış adam dönüp bakacak ama kafa dönmüyo kilodan. admincim şimdi sözüm sana herkese aynı cevabı veriyosun. madem böyle güzel bi forum açtın. bizim için şartlar nedir, arzin varsa şu arazin yoksa şu veya sorulan soruların hepsiyle sen gitsen tarım krediye veya bankayada bu soruların cevaplarını öğrensen ve bizi aydınlatsan nasıl olur. ÇOK İYİ OLUR. saygılar

 21. bülent aktan dedi ki:

  mrb.
  sayın admin ben mersinde 210 başlık sütçülük üzerine yarı açık ahır yaptım yaptığım yerde şehir merkezinden ve belediyelerden belli mesafe şartı olduğundan baya uzakta yaptım inşaat yapımı bu yüzden neredeyse 2 karına mal oldu 25 dönüm arazi satın aldım ortalama 600.000tl param gitti arsa hariç kredi müracatı yaptım henüz karar çıkmamış diye aylarca salladılar beni daha sonradan exper efendi gelip 200.000 tl değer biçti bunca emek bunca beklenti bunca yatırım bi exper efendi sayesine uçtu gitti. arkadaşlar inanınki exper.alacağım ve aylarca besleyeip yonca versem anca öyle besili olabilir yani devlet yapacağı olanağın en güzelini en mükemelini sunuyor ama iş gelip brokraside ne yapacağını yada ne iş yaptığını dahi bilmeyen banka çalışanı ,exper,tarım müdürlükleri , asıl bunların kurslara , seminerlere gitmsei gerekiyor.halkımız aslında işsiz değil , üst kademede oturanlarımız yeteneksiz bilgisiz…biz yaratandan dolayı yaradılanı sevmedikçe ,karşımızdakini kendimiz gibi görmedikçe ilerleyemeyiz herkese saygılar allah yar ve yardımcınız olsun
  .

 22. hilal mert dedi ki:

  sayın yönetici ; ben dağ başında 80 küçükbaş hayvanı olan yörüğümn keçilerimide dağda otlatıyorum. evde de 4 adet büyük baş ineğim var ben buy destekleme pirimi yada krideden nasıl yararlanırım. yada bu krediyi alsam o keçilerime de bakmaya devam etsem önceki gibi bi sorun olurmu illa tapulu arazide mi gütmek gerekiyotr kredi için . saygılar sağolun

 23. MEHMET dedi ki:

  BEN 17 YAŞINDAYIM 2-3 YIL SONRA 300 BÜYÜKBAŞ İLE SÜT ÜRETİMİ YAPMAK İSTİYORUM BU İŞ İÇİN NAKİT PARA VERİRLER Mİ BANA SADECE 700 BİN TL NAKİT LAZIM ÇARDAK KURMAK İÇİN BİDE HAYVANLARI TARIM KREDİ VERİYOR MU YARDIMINI BEKLİYORUM

 24. ismail cıdır dedi ki:

  sayın admin sayın ziyaretçiler. kardeşim teminatınız yoksa alacağınız kredi kadar ipoteğiniz yoksa hiç kendinizden taviz vermeyin. ALAMAZSINIZ. ta dedem zamanından beri bu böyle ben 34 yaşındayım bu devlet sadece zengini zengin eder. bu benim kafama yattı. zengin zaten zengin karşılığını gösterir alır paşalar gibi krediyi. sen ben gibi adamlar kapitalizme kölelik yapar başka bişey yapamaz. böyle teşvik kredisi benim gibi adamlara verilsin ki benim gibi adamlar da piyasada yer sahibi olsun. bu ülkenin kaymağını hep zenginler yer. devletin verdiği asgari ücrete bak satışa sunduğu tokilerin taksitine bak. buda buna benzer olay. yok hayvanı 5 sene satmayacakmışsın yok küpe olacakmış. tamam kabul satmayalım küpeside olsun. arada bi kontrol et sürpriz yap satılmışmı küperi varmı yeterki krediyi ver. zaten benim alacağım kredi kadar teminatım olsa onları satarak yaparım ben bu işi. BEYLER KİMSE KREDİYE BAŞVURMASIN BOŞUNA. ZENGİNLER HARİÇ. ADMİNCİM BİR YORUMDA SENDEN GELSİN BAKALIM. bak yukarıda adam ne yazmış. kredinin yarısını almış yarısını kaç aydır bekliyormuş. aslında kimse talep etmeyecek küfür edeceğim ama yayınlanmaz diye etmiyorum. benim gibi olanlara selamlar…………..

 25. ferhan dedi ki:

  iyi gunler;
  üniversite son sınıfda okuyorum. 30-60 binlik tavuk çiftliği kurmayı planlıyorum. tesvik bölgesi olarak ayrılıyor mu. tavuk kanatlı hayvanlara giriyor bende bu teşvikden faydalanabilirmiyim… bölge olarak boluyu tercih ediyorum… bu bölgede tesvik varmıdır

 26. Yunus Kanbal dedi ki:

  Arkadaşlar hepiniz iyi güzel döktürmüşünüz allah olmayanın yar ve yardımcısı olsun ben burda admin beylerin herhangi bi numarasını görmedim garibana zaten bişe yok hayır siteyi kuran da olumlu bi cevap veremiyo onlarada söylicek bişe bulamıyorum burdada sadece muhabbetler dönüp dolaşıyo yine aynı sonuç burda film yazarı belli aktörler belli biz figüranlarda olayların yolunda yürümesi için iyi resim oluyoz kardeşlerim yapacak tek şey olabildiğince azimli bi şekilde çalışıp uzun vadede bişe sahibi olmak… 17 yaşındaki kardeşim sende bekleme kimse kimseye o parayı hibe etmez kafanı daha yaratıcı şeylere yor olabilir heyecanlara gir saygılarımla….. tekrar allah yardımcımız olsun diyorum

 27. ali kaya dedi ki:

  müşterek tapulu arazi üzerinde ahırımız var, teşvik kredisi almada sorun olurmu müşterek tapu, bu şekilde teşvik alan varmı,

 28. hamdi erdogan dedi ki:

  ankaranın bir köyünde danacılık yapmaya karar verdim.teşvik kredileri ankaranın bulundugu bölüm içinde geçerli mi acaba?ayrıca mevsimsel danacılık hakkında bilgisi olan varsa paylaşmasını isterim(nisanda 3 e alıp temmuzda 5 e satmak gibi?)

 29. vural dalma dedi ki:

  sevgili admin her ne kadar 13 hazirandan bu yana foruma bir şey yazmamış olsanda bir soruda ben sormak istiyorum 21 il içinde bayburt varmı ? teşekkürler

 30. admin dedi ki:

  Sayın Vural Damla,
  Öncelikle Bayburt bu iller içerisinde var. Diğer eleştiriniz için teşekkür ederim, gelen yorumlar aşağı yukarı birbirinin aynı metin ve yorum içerisinde bir çoğunun cevabı var. İlgin için teşekkürler.

 31. kürşat tan dedi ki:

  slm benim 20 dönüm arazi üzerine 100 büyük baş mallık ahırım var samanlıgı ve 2katlı coban evide var suan mevcut olan yer için nekadar kredi çıkar. benim yerim tokatta buraya kredi çıkıyormu şimdiden cevap için teşekkürler admin

 32. admin dedi ki:

  Sayın Kürşat,
  Burdan hayvancılık kredisi için yerinize kredi çıkar dememiz zordur. İsterseniz Ziraat Bankası ile bir görüşün en doğruyu onlar söyleyecektir. Çünkü onlar değerlendirme yapıyorlar.

 33. murat bozkus dedi ki:

  devlet,zaten varlığı olan zengin insanlara doğuda arazi teşviği vermektedir karşılıksız tabi ki buna karşı değilim ama devlet neden hayvancılık için böyle bir girişimde bulunmuyo.doğudaki insan neden batıya göç etsin ki teşviklerle doğuya yatırım cok iyi olur diye düşünüyorum batı zaten kendine sığmıyo ve hala göç de devam ediyo.herkese kolay gelsin saygılar…

 34. gucdan dedi ki:

  Sn. Derviş bey danışmanlık firmamızı arayarak destekler ve size yardımcı olabilme koşullarımızı öğrenebiliriniz. info@gucdan.org

 35. gucdan dedi ki:

  Sayın girişimci adayları . Tarımsal faaliyetleriniziz desteklenmesi hususnda firmamızla temasa geçerek bilgi alabilirsiniz .

  Güç Danışmanlık
  0262 644 28 47

 36. selma dedi ki:

  benim yerim var arsam 22 dönüm yapmak istiorum ahır yapıp hayvancılıkla uharşmak istiyorum canakkale eceabat köylerinde
  o miktarı alabilirmiyim ama çok zorluklar cıkartıyorlar

 37. Murat VAROL dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,
  Küçükbaş üretimi yapmak için 3 hafta önce başvuru yaptık. Küçükbaş hayvan başına 600 tl verdiklerini ve en az 50 hayvanlık kredi verdiklerini ve başvuru sırasına göre üretim yapacağımız yeri görmeye geleceklerini söylediler. Dün ne zaman geleceklerini sormak için bankaya gittiğimizde kredi şartlarının değiştiğini, artık hayvan başına 400 tl verildiğini ve yine hayvan başına 200 tl sigorta parası aldıklarını söylediler!!! Ziraat Bankasındaki görevli bizimle dalga mı geçiyor yoksa gerçekten doğru mu söylüyor. Eğer doğruysa bu devlet resmen çiftçiyi, üreticiyi kazıklıyor, üretim yapmamaya zorluyor demektir. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim arkadaşlar. Herkese iyi akşamlar…

 38. mehmet kıyak dedi ki:

  bende büyük baş hayvancılık yapmak istiyorum bir yer var kiralık orayı kiralasam banada kredi veririlirmi bu konuda yardım ederseniz sevinirim

 39. enes tantan dedi ki:

  benim 35 dönüm arsam var kredili 15 adet gebe süt ineği almak istiyorum sakarya sapanca da yaşıyorum kredili inek alımı ile ilgili yeterli bilgiye sağip değilim değerli arkadaşlardan yardım istiyorum. msn den görüşelim enes.tantan@hotmail.com yardımcı olacak arkaasa şimdiden şükranlarmı sunarım.

 40. murat dırmıkcı dedi ki:

  iyi çalışmalar tekirdag beyazköy saray arasında e 5 üstü 6 dönüm tarlam mevcut burada büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmayı hedefliyorum teşviklerden nasıl yararlanabilirim 05422712991 murat dırmıkcı

 41. admin dedi ki:

  Sayın Murat Dırmıkçı,
  Büyükbaş hayvancılık ve küçükbaş hayvancılık teşvikleri için İl Tarım Müdürlüğü Destekleme Şube Müdürlüğüne uğrayın orda bulunan teknik elamanlar size yol gösterecektir. İlçede iseniz İlçe Tarım Müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz. Hayvancılık kredisi için Ziraat Bankası Şubesi ile görüşebilirsiniz.

 42. şükrü özalp dedi ki:

  merhaba ben küçükbaş hayvan için kredi talebinde bulundum. Ziraat bankasının benden istemiş olduğu tüm belge ve teminatları verdim hiç bir eksiğim kalmadı. Bana 95.000 bin tl kredimin onaylandığını ve hazır olduğu söylendi. Benm de onaylanan krediye istinaden tanesi 780 tl. den 150 koyun aldım. Fakat bankadan krediyi kullanmaya geldiğimde bana krediler durduruldu. Koyun için tanesine 400 tl olmak üzere 50 koyunu geçmeyecek şekilde kulanabilirsiniz denildi. Bu rakamda toplam 20.000 bin tl ediyor. oysa ki benim aldığım koyunlar 100.000 bin tl nin üzerinde bu durumda ben koyun aldığım şahsa mağdur oldum. Bana banka tarafından krediniz hazır ne zaman yasa tekrar çıkarsa kredimi kullana bileceğimi söylediler. Faizsiz hayvansal krediler ne zaman açılacak bilgi verir sedniz memnun olurum.

 43. Ercüment tanrıverdi dedi ki:

  iyi çalışmalar mersinin çamlıyayla ilçesinde kendime ait 15 bin kapasiteli tavuk çiftliğim var. Bir hafta önce 9 dönüm düz bir arazi satın aldım ve bu araziyede 100 bin kapasiteli tavuk çifliği yapcam. kredi almadan bu işi hemen yapmam biraz zor ve bazı arkadaşlardan duyduğuma göre bu kredileri geçici olarak durdurduklarını söylüyorlar.. bunun için bana yardımcı olabilirmisiniz kime gitmem lazım bu işi halletmem için şimdiden ilğinize teşekkürler . kolay gelsin

 44. admin dedi ki:

  Sayın Ercüment,
  Devlet destekli hayvancılık kredisi kapsamında tavukçuluk kredisi için en doğru yol Ziraat Bankası ile görüşmeniz. bulunduğunuz yerdeki Ziraat Bankası <şubesi ile görüşün size gereken cevanbı verirler.

 45. riza dedi ki:

  selamunaleykum ,ben aksarayda n yaziyorum kendi imkanlarimla 200 kücükbas hayvan aldim .ziraatbankasina bas vurdum, 150 koyun daha almak istiyorum ,bana kredinin durdunu söylediler ,,ne zaman acilacagindan bilgi istemekteyim tsk.

 46. admin dedi ki:

  Sayın Rıza,
  Şu anda herkes beklemede, hayvancılık kredisi tekrar açılacaktır.

 47. sezai dedi ki:

  iyi günler ben hayvan damı yaptırmak istiyorum banka bana %60 banka geriye kalan %40 sen hesabına yatırıyorsun öyle veriyoruz diyor bunun hakkında bilgi alabilirmiyim muğladan yazıyorum

 48. Mahmut Demircan dedi ki:

  Konya iline bağlı bir köyde büyükbaş süt ineği işini geliştirmek ilave tesis kurmak istiyoruz bunun için yatırım kredi desteği ve hibe desteği ne kadar ve hangi şartlarla uygulanmaktadır. hibe desteği ve faizsiz hayvancılık kredikeri sadece doğu ve güneydoğu ilereine verildiği görülüyor. Konya bölgesi için yasal uygulamalar konusunda vereceğiniz bilgiler doğrultusunda yatırım yapılacağından sağlıklı ve kesin olan bilgileri verirseniz bize ışık tutmuş olursunuz. demircan54m@hotmail.com

  NOT: Bilgiyi e.mail ime de gönderirseniz sevinirim.

  Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 49. Salim IŞIK dedi ki:

  Ordu ili Ünye ve Akkuş ilçesi büyükbaş besi hayvancılığı kredisi var mı,devletin buna ait tahsis ettiği bir yer var mı ? bilgilendirirseniz memnun olurum.

 50. admin dedi ki:

  Sayın Salim Işık,
  Besi hayvancılığı kredisi var, ilçenizde bulunan Ziraat Bankası şubesine yada Tarım Kredi Kooperatifine müracaat ediniz.

Paylaş

*