İnek Hastalıkları

Sığır yetiştiriciliği yapanlar için önemli olan inek hastalıkları ile ilgili olarak ne yapılması gerektiği, bulaşıcı ve salgın hastalıklardan korunmak için nelerin yapılabileceği hakkında bilgilendirme yazı metnidir.


Şap Hastalığı Belirtileri

Acı Çekmesin Aşı Yptırın

Çift tırnaklı hayvanlarda görülen şap hastalığı belirtileri ile ilgili bilgiler ile belirtiler görülmeden yapılması gerenler hakkında genel bilgidir.


Şap Hastalığı Tedavisi

Şap hastalığı tedavisi olmadığı için, ne gibi koruma tedbirleri alınması gerektği ile şap hastalığı nedir ve şap hastalığı insanlara bulaşır mı? gibi konular hakkında bilgidir.


Şap Hastalığı

Ağızda Şap Hastalığı

Şap Hastalığı, Hangi hayvanlarda şap hastalığı görülmektedir. Hastalığın belirtileri nelerdir? hastalıktan korunmak için neler yapılmalıdır.


Kuduz Hastalığı – Kuduz Nasıl Bulaşır?

Kuduz Köpek

Kuduz Hastalığı, önemlidir çünkü tedavisi olayan bir hastalıktır. Onun için kuduz hastalığı nedir? Nasıl bulaşır? Kuduz hastalığından korunmak için neler yapmalıyız? Sorularını cevaplayan bilgidir.


Şarbon Hastalığı – Zoonoz Hastalıklar

sarbondaö-olen-sigir

Şarbon Hastalığı, Hayvanlardan insanlara geçen zoonoz bir hastalıktır. İnsanlarda tedavisi mevcuttur.


Brusella Hastalığı – Brusella Belirtileri

Brusella Abortus

Brusella Hastalığı, Hayvanlardan insanlara geçen bir hastalıktır. İnsanlar brusellaya yakalanmamak için ne yapmalılar. Brusella nasıl tedavi edilmelidir hakkında bilgidir.


Sığır Hastalıkları – Hayvanlardan İnsanlara Geçen Hastalıklar

Sığır Hastalıkları, aynı zamanda insanlarada geçebilir, bu konuda detaylı bilgidir.