Hayvan fiyatları – Hayvan Fiyatları Nasıl Oluşur

Hayvan fiyatları ülkemizde hayvan pazarlarında oluştuğu bilinir ama satıldığı ortama göre hayvan fiyatları oluşadabilir. Satılık hayvan fiyatları satıldığı ortama göre nasıl oluşur? Kısaca hayvanlar hangi ortamlarda satılmaktadır.

 • Hayvan pazarlarında satılmaktadır.
 • Sahibinden hayvan satışı yapılmaktadır.
 • Aracı kanalı ile hayvan satışı yapılmaktadır.
 • Hiper marketlerden (Kurbanlık olarak) hayvan satışı yapılmaktadır.
 • Gazete, dergi ve televizyon ilanları aracı ile hayvan satışı yapılmaktadır.
 • Sanal ortamda yani internet aracılığı ile hayvan satışı yapılmaktadır.

Hayvan Pazarlarında Hayvan Satışı: Ülkemizde haftanın belli günleri belirli il, ilçe ve beldelerde hayvan pazarları kurulmaktadır. Hayvan pazarları hayvan fiyatlarının belirlendiği mekan olarak bilinir. Hayvan pazarları pazarda satılan hayvanlara göre isimlendirilir. Sığır pazarı, koyun keçi pazarı, tavuk pazarı v.s gibi olabilir. Hepsinin bir arada satıldığı pazarlarda mevcuttur. Pazarda hayvan fiyatları pazarlık yapılarak belirlenir.

Sahibinden Hayvan Satışı: Esasında zahmetsiz hayvan satışı olarak bilinir. Çiftlikten veya ahırdan satış şeklindedir. Pazardan hayvan satışı ile aracı tarafından satılan hayvan fiyatlarına göre sahibinden hayvan fiyatları biraz daha uygun olabilir. Pazarlığa açık satış şeklidir.

Aracı Tarafından Hayvan Satışı: Biz bu aracılara komisyoncu diyoruz. Hayvan sahibi ile hayvan alıcısı arasını bularak hayvan fiyatları konusunda anlaştırır. Her iki taraftan veya tek taraftan komisyon alarak hayvan satışını gerçekleştirir. Bu satış şeklinde pazarlık yapılabilir.

Büyük Marketlerden Hayvan Satışı: Son yıllarda büyük marketlerin çoğalması özellikle kurbanlık satışları büyük marketlerden kredi kartı ile yapılmaya başlanmıştır. Bu satış şeklinde pazarlık yoktur. Hayvan fiyatları rayiç işlemine göre şekillenir. Alıcı tek fiyattan canlı ağırlığa göre hesaplanarak nakit veya kredi kartı ile ödeme yapar. Bu tür hayvan satışı taksitle olabilmektedir.

Gazete, Dergi ve Televizyon İlanları ile Hayvan Satışı: Bu tür hayvan satışları ekseri mesleki dergi, gazete ve televizyon kanallarında yapılmaktadır. Daha ziyade telefonla ulaşarak pazarlık yaparak hayvan fiyatları belirlenmekte ve satış gerçekleşmektedir.

İnternet Aracılığı ile Hayvan Satışı: Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan ve çok etkili olacağı bilinen satış şeklidir. Satışı yapılacak hayvanın özelliklerini hatta resimlerini daha da öteye giderek videolarını izleme fırsatı ile alış satış işi yapılabilmektedir. İnternette hayvan fiyatları daha çabuk şekillenmektedir.

Hayvan fiyatları yukarıda bahsedilen hayvan satışı ortamlarında belirlenmektedir. Hayvan fiyatları ortama göre belirlenmesine rağmen bazen bölgelere hatta mevsimlere göre değişiklik görülebilir.


Yorumlar

 1. SATILIK GEBE DÜVE SÜT İNEKLERİ dedi ki:

  ÇAKIROĞULLARI HAYVANCILIK SATILIK BELGELİ GEBE DÜVE VE DAMIZLIK BUZAĞALI SÜT İNEKLERİ MEVCUTTUR HAYVANLARIMIZ ZİRAAT BANKASI KREDİ ŞART KOŞULLARINA İDAEL OLARAK UYGUNDUR.

  HAYVANLARIMIZ DAMIZLIK BİRLİĞİNE KAYITLI MAVİ SENTİFALILI OLUP HEMEN HAZIR DURUMDADIR.

  ARTI SENTİFİKASIZ OLARAK VERİLEN ZİRAAT BANKASI KREDİ KOŞULLARINADA UYGUN OLARAK GEBE DÜVELERİMİZ VE BUZAĞALI SÜT İNEKLERİMİZ DE MEVCUTTUR.

  İNEKLERİMİZİN SÜT VERİMLERİ 20 LİTREDEN BAŞLAYARAK 30 LİTREYE KADAR SÜT VERİMLERİ MAYAR OLARAK MEVCUTTUR.

  GEBE DÜVELERİMİZ GEBELİK DURUMLARI 3 AYLIKTAN BAŞLARAYAK 7 AYLIK ARASINDADIR TOHUMLAMA BELGELERİ MEVCUTTUR.

  AYRINTILI BİLGİ İÇİN İRTİBAT

  TEL:0539 496 01 84

 2. murat ünal dedi ki:

  YERLİ KIR DANASI KURBANLIK
  Boz sığır tamamen doğada yaşayan , doğal koşullarda beslenen Anadolu’nun yerli bir türüdür. Yabani boz sığır diğer adı ile kara dana veya kır danası Türkiye’ de kalan son beş yerli sığır ırkından biridir. Tamamen Anadolu’ya özgü bir ırktır. Yabani boz sığırlar Kazdağları’nda serbest olarak yaşarlar; kapalı alanlara girmezler. Hiç bir şekilde insan müdahalesi olmadan üreyip yaşarlar. Büyümelerinde hormonlar , koruyucular, kimsayasal hiç birşey kullanılmadığından çok lezzetli ve sağlıklıdırlar. Bu hayvanlar her türlü olumsuz doğa şartlarına , açlığa ve hastalıklara karşı dayanıklıdır. Boz sığırlar kekikle beslenip kementle yakalanıp sofralara doğal lezzetler sunmaktadıri.Türkiyede Çanakkalenin Ayvacık İlçesi bu konuda bir ilki gerçekleştirdi.

  ÇANAKKALE VE BALIKESİR BÖLGESİNDE KURBANLIK HİZMETİ VERİYORUZ.

  Ayrıca diğer bölgelerede 10 hayvan ve üzeri teslim ediyoruz.Yerli kır danalarımız fiyatları 3.000-6.000 arası fiyatlardadır.bu hayvanın kilosuna ve yaşına göre değişmektedir.Hayvanlarımız enaz 2 yaşındadır.
  —————————————————
  İSTERSENİZ HİSSELERİMİZE KATILARAK
  —————————————————
  Vereceğiniz Vekâlet ile; 7 şer Kişilik Ortaklı Gruplarımıza
  İster 1 Hisse Yâda Dilediğiniz KADAR HİSSE ile Katılabilirsiniz.

  * Bayramın 1. GÜNÜ EVİNİZE TESLİM EdeceğimizKurban Hisselerimizin Fiyatı ;HAYVANIN AĞIRLIĞINA GÖRE ASGARİ 500 -1000 tl arasındadır

  * Ayrıca Evinizde Uğraşmayın Diye uygun şekilde Parçalıyoruz.

  * En Önemlisi Çiftliğimizin Sıhhi Şartlarında,İslami Usullere Uygun Olarak Kesilip, Yine Hijyen Kurallarına Uygun Olarak,BAYRAMIN 1. GÜNÜ Evinize Teslim Edilecektir.

  * Fiyatımıza; Kesim, Pay Etme, Ambalaj veEvinize Teslime Kadar (Her şey) Dâhildir.
  İLETİŞİM :TELEFON:0-543-7281710
  MAİL ADRESİ:peynir2011@gmail.com

Paylaş

*