Tarımsal Destekleme Ödemeleri

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2016 yılının ilk tarımsal destekleme ödemeleri için açıklama yapıldı. Bizzat Bakan Faruk Çelik tarafından yapılan açıklamada 29.Ocak.2016 günü tarımsal destekleme ödemelerini yapılacağını söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında şu açıklamayı yaptı:

“Hububat baklagil desteklemeleri kapsamında 55 ilde, 213.083 üreticiye 392 milyon TL ödeme yapılacaktır.

Yem bitkileri desteklemeleri kapsamında ise 54 ilde, 114.921 üreticiye 189 milyon TL… Tarımsal Destekleme Ödemeleri


Zirvede Tarım ve Hayvancılık

G20 Liderler zirvesinde Tarım ve Hayvancılık konusunda neler yaşandı.

G20 Liderler Zirvesi’nde organizasyonu ve dönem başkanlığıyla büyük başarı sağlayan Türkiye, zirvede önemli işbirliklerine imza attı. Sadece Çin, Singapur, Japonya ve Rusya ile varılan mutabakatın ticari boyutu 215 milyar dolar olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çin Devlet Başkanı Şi başkanlığındaki heyetler arası görüşmenin ardından iki ülke arasında 7 anlaşma imzalandı. Bunlardan en önemlisi ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu… Zirvede Tarım ve Hayvancılık


Ebola Salgını Belirtileri ve Korunma Yolları

Ebola salgını ile ilgili olarak Dış İşleri Bakanlığından hastalığın yaygın olduğu yerlerde yaşayan vatandaşlar uyarıldı. Hürriyet gazetesinin haberine göre amili virus olan “Ebola Salgını” Güney Afrika ülkelerinde can almaya devam ediyor. Ölü sayısının 900 kişiye yakın olduğu bildirilmektedir.

Bulaşma yolları başlıca hayvan eti ve ölü hayvanlardan geçtiği haberi ile, Ebola kanamalı Ateşi’nin belirtileri ve korunma yolları ile ilgili bilgilendirme haberi aşağıya çıkartılmıştır.

“Dünyayı tehdit eden Ebola salgını nedeniyle Türk… Ebola Salgını Belirtileri ve Korunma Yolları


Kurbanlık Hayvan Seçimi ve Et Tüketimi

Kurban Bayramı yaklaşırken kurbanlık hayvan seçimi ve et tüketimi nasıl olması gerekir? Kurbanlık hayvan seçimi ve yeni kesimi yapılmış kurbanlık hayvanın etinin nasıl ve ne zaman tüketimi yapılacağı hakkında Hürriyet Gazetesinin bir uzmanla yapmış olduğu söyleşi aşağıya çıkarılmıştır. Kurbanlık Hayvan seçimi ile yeni kesimi yapılmış kurbanlık hayvan etinin tüketimine dikkat etmeniz gereken uzman görüşü şöyledir;

“Ondokuz


2013 Kurbanlık Fiyatları

Milliyet gazetesinde çıkan habere göre 2013 kurbanlık fiyatları iller bazında kaç liradan satılacağı belirtilmektedir. Habere göre 2013 kurbanlık büyükbaş hayvan fiyatları ile kurbanlık küçükbaş hayvan fiyatları bazı illerde ne kadardan satılacağı tahmin edilmektedir.

2013 kurbanlık fiyatları ile ilgili Ereğli ilçesinde kurbanlık hayvan satışı yapan bir besici ile yapılan söyleşide fiyatların ne kadar olabileceği örneklerle anlatılmaktadır.

Milliyet gazetesinde çıkan kurbanlık hayvan fiyatları ile ilgili haber aynen şöyledir.

İl


2013 Kurbanlık Fiyatları

Hürriyet Gazetesinde 2013 kurbanlık fiyatları ile ilgili çıkan haberin metin yazısıdır. 2013 kurbanlık fiyatları ile ilgili gazetede çıkan haber bu şekildedir. Bekleyip göreceğiz.


Ankara Keçisi Kıymete Bindi

Ankara keçisi ile ilgili olarak, Hürriyet Gazetesinde çıkan haberdir.


Toy Kuşları

Nesli tükenmekte olan kuşlar olarak bilinen toy kuşları tamamen tükenme tehlikesinde olduğu iddia edildi. Hürriyet Gazetesinde çıkan habere göre dünyanın en büyük uçan kuşu olarak bilinen toy kuşu üremesinin hemen durduğunu haber olarak geçmiştir. Ülkemizde Ankara Polatlı’dan Konya, Niğde hattından Muş iline kadar yaşayan ve son zamanlarda 400 ila 500 adet oldukları iddia edilen toy kuşları 1977 yılından beri koruma altında olduğu bilinmekteydi.


Et Fiyatları Artacak

Tarım Bakanlığının, beyaz ve kırmızı etin karışımını yasaklayan tebliği sonrası et fiyatları artacak. Takvim Gazetesinin haberine göre önümüzdeki günlerde et fiyatları % 10 ile % 20 arasında zamlanması beklenmektedir. Gazetenin, “Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliği” ile ilgili olarak, ETBİR Başkanı ile yaptığı söyleşi aşağıya çıkarılmıştır.

“En az %10 zam kapıda…

Bakanlık hileye karşı yönetmeliği


Kırmızı Et ve Hayvan İhracatı

Et stoklarının fazlalığından dolayı kırmızı et ve hayvan ihracatı yapılacağı belirtilmiştir. Hürriyet gazetesinde çıkan habere göre; Suudi Arabistan’a kurbanlık küçükbaş hayvan ile kurbanlık büyükbaş hayvan, Irak’a ise damızlık hayvan ihracatı yapılacak.